REDEMPTION ISLAND: 9. EPIZODA (hodnocení)

17. dubna 2011 v 18:58 | Zeck |  ČLÁNKY

Další týden, další epizoda, další překlad, další zhodnocení. Díky překladateli exitusovi se nám "neagličtinářům" nabídl zajímavý pohled na Jeffa Probsta, který se už hodně dlouho vyjadřuje k novým epizodám, dává tipy na vítěze, na losera řady, hrdinu a podobně. Když si Jeff znovu připomenul dění z podzimu minulého roku, kdy se natáčela 22. řada, popustil uzdu svým emocím a pěkně se rozjel (článek zde). Jeho rekapy mě baví, protože na světě existuje spousta fanoušků, kteří zhodnocují epizody (třeba jako my), ale rekap přímo od člověka, který se aktivně účastní natáčení, to je jako z jiné galaxie. Jeff zároveň musí zápolit sám se sebou, protože už dopředu zná finalisty a určitě už ví i o vítězi, který je napsaný v hlasovací urně a na oko bude poprvé lístek s jeho jménem vytáhnut až při finálovém večeru v přímém přenosu. My se tady pokusíme o trochu méně zaujaté zhodnocení epizody a podíváme se na to nejzajímavější, co se v ní odehrálo.AL MARIANO:
Téma této epizody bylo prosté, Rob je kmotrem hry. Perfektně na něj toto označení sedí jeho předvedenou hrou, ale zároveň i tím, že nejslavnější mafie v USA byly původem z Itálie a Rob je rovněž z rodiny italského původu. V této epizodě vymyslel brilantní tah, na který by nedokázal zareagovat ani Russell, pokud by se teoreticky dostal do sloučení a byl na nože s Robovou aliancí. "Choďte po dvojicích" ... jak na tohle může kdokoliv zareagovat? Pokud jste v páru a zároveň máte jedno spojenectví, bojíte se mluvit s protivníkem a zároveň vás do mlčenlivosti nutí i váš parťák, protože si nejste jist jeho loajalitou k vám. Rob díky tomu vládne strachem, lidé z bývalého Ometepe s ním jsou převážně ze strachu z vlastního vyloučení. Přitom každému z nich určitě v hlavě bliká myšlenka, že až se odstraní Zapatera, budou na řadě právě oni. Přesto nikomu z nich nestojí za to, aby vůbec o něčem podobném mluvili i mezi sebou a to už zavání nezdravou paranoiou. Robova hra mi hrozně připomíná jeho působení v All Stars, kde byl naprosto identickým "kmotrem hry" a měl tak neprůbojné spoluhráče, že by ho následovali i skokem z útesu a na vteřinu přitom nezapochybovali o změně průvodce. Rob se díky tomu dostal poprvé v historii do finále (déjá vu?).


VYCHCANÝ BENJAMÍNEK:
Natalie, jestli si dobře vybavuji, tak vůbec nejmladší hráčka v historii soutěže. Mladší byl jen Spencer v Tocantins, kterému bylo v době natáčení 18 let. Natalie má od začátku řady tajné spojenectví s Robem, které pro ni bylo velmi výhodné v základní fázi hry. Držela se totiž vůdce kmene, který by na ní nešáhl pokud by se mělo vybírat mezi ženami. V součanosti už pro ní zase tak výhodné není. Ne snad tím, že by se nedostala do finále, spíše faktem, že by ho neměla šanci vyhrát. Když se Ralph snažil nadhodit Ashley, jestli nechce uvažovat o sesazení krále, Ashley ho ze slušnosti vyslechla a za pár minut přispěchala Natalie k Robovi se slovy, že mu Ashley celou záležitost utajuje a slíbila Ralphovi, že si jejich rozhovor ponechá pro sebe. Pravdu se asi nedozvíme, protože jsme tuto scénu v sestřihu epizody vůbec neviděli. Každopádně se tímto krokem Natalie definitivně připoutala k Robovi a šance, že by ho později zradila je mizivá. Problém Natalie je v tom, že v případném finále těžko porazí Roba, který je evidentní suverén celé řady. Pokud se v Samoe dávaly hlasy Natalie na úkor silného Russella, pak pouze proto, že Russell hrál ke konci hry jako totální namyšlené hovado a v průběhu zradil snad všechny lidi, kteří seděli v porotě. Rob takto vůbec nehraje, na špinavou práci posílá své spoluhráče a dokázal všem spojencům natolik zamotat hlavy, že se perou za jméno své aliance a on samotný se jen směje a vše pozoruje zcela neušpiněný. Celá frustrace Zapatery v porotě pak může velmi snadno padnout na lidi, se kterými neúspěšně vyjednávali v průběhu hry.


CHLAPSKÁ SOUTĚŽ O IMUNITU:
Tvůrci Survivora tentokrát velmi chytře točí styly soutěží o imunitu. V základní fázi to byla síla (Zapatera) vs. šikovnost (Ometepe) a v podstatě to samé se děje i po sloučení, akorát za sílu si dosaďte muže a za šikovnost ženy. To v podstatě eliminuje možnost, aby jeden hráč vytvořil dlouhou šňůru vítězství a buďme upřímní, v této řadě to moc neprospívá Grantovi. Ten by pravděpodobně vyhrál úplně všechno, pokud by se jednalo o starší druhy soutěží, které například vyhrával Colby v Austrálii. První soutěž epizody byla čistě mužskou záležitostí, protože rozhodovala rychlost a síla. Do poslední trojky, která si to rozdala o vítězství postoupil Grant, Mike a David. Poslední dva jmenovaní museli zvítězit pokud se chtěli zachránit před Ostrovem vykoupení, ale náhrdelník opět získal Grant, který tím udělal velkou radost Robovi.
KARDINÁLNÍ DEBIL nebo GENIÁLNÍ HEREC:
Phillip je asi největší záhadou celé řady. V základní fázi hry působil jako idiot, později se transformoval do role zábavného šaška a po sloučení se zdá, že Phill hraje chytrou hru. Vášnivě se debatuje, zda je Phillip skutečně tak debilní, nebo jestli je to jenom hra na diváky a on se chce tímto stylem dostat až do finále. To by nebylo nic nového pod sluncem, jen vzpomeňte na Fabia v minulé řadě. Zahrál roli pitomého mladého potrhy tak dokonale, že i po finále ho jeho odpůrci označují za idiota a nechtějí se smířit s faktem, že to celou dobu přihrával. Phillip ale spíše podlehl své současné roli, protože celou dobu byl "nechtěným dítětem" jak sám sebe označoval, za to teď má roli velmi důležitou. Poprvé je právoplatným členem svého kmene a Rob ho zásobuje tunou lichotek a slibů, že právě jeho vezme do finále. Pravděpodobně tomuto trendu podlehl sám Phillip a má pocit, že přesně tohle se rozhodl hrát už od začátku. Pokud by šlo o propracovanou taktiku, těžko by v každém díle nesmyslně vyjížděl na zapaterskou alianci, od které by v případném finále nedostal ani jeden hlas.


ŽENSKÁ SOUTĚŽ O IMUNITU:
Druhá soutěž v této epizodě nahrávala ženám, nebo spíše dívkám. Celý vtip soutěže byl totiž v tom, že se hráči musí udržet co nejdéle na dřevěné konstrukci, kde byli zavěšení jako opice. Díky tomu těžcí muži vypadli ze soutěže celkem brzy a vydržely Natalie, Ashley a Andrea. Ty díky malé váze, kterou musely udržet jejich nohy mohly vydržet v soutěži dvakrát tak dlouho, ale díky tomu, že si byly vědomy své neohrožené pozice, vítězství darovaly Andreye.


TY RYBY ŽRÁT NEBUDETE:
Po skončení druhého souboje o imunitu se vrátilo Murlonio zpět do tábora, kde Ralph objevil spoustu ryb, které uvízly v jeho síti. Robovi se ale nezamlouval fakt, že by celé jeho spojenectví nakrmili nepohodlní členové Zapatery a tím by jim mohli být vděční, protože absolutně všichni v táboře hladověli. Díky tomu nadhodil, že ryby nejsou jedlé, protože už byly ztuhlé a nepřímo zakázal Ometepe, aby je jedlo. Těžko říct, zda ho jeho spojenectví poslechlo na základě jeho varování o nekonzumovatelnosti ryb, nebo jeho rozkazu. Každopádně si Rob zahrává a zachází zbytečně do extrémů, pokud svým lidem ubírá právo na jídlo, pak je jen otázkou času, kdy dojde trpělivost i jeho nejoddanějším spojencům. Přitom se jedná o naprostou banalitu, která by v konečném hledisku neměla vliv absolutně na nic. Grant navíc začal pochybovat o Robových schopnostech a pronesl, že v soutěži je sám za sebe a nebude jíst, kdy mu to někdo dovolí.


DVOJITÁ KMENOVÁ NUDA:
Tento díl nabídnul dvě kmenové rady. Na té první vypadl Mike, protože byl nejsilnějším soupeřem pro Ometepe. Na druhé se ze stejného důvodu pakoval David. To je pro diváka rozhodně škoda, protože tito dva byli jediní v celé Zapateře, kteří se aktivně rvali o setrvání v soutěži. Byli přitom rozhodně divácky atraktivnější než Julia, Steve a Ralph. Oba doplní Matta na Redemption Island, takže se v příští epizodě dočkáme velmi zajímavého souboje o možnost vrátit se zpět do hry. Jeff Probst se ve svém rekapu zmínil, že příští kmenová rada bude asi nejvíce vyhrocená za poslední dobu. Pravděpodobně dojde na vyřízení účtů mezi Phillipem a Stevem, kteří se dle ukázek v příští epizodě zhádají.


CELKOVÉ ZHODNOCENÍ:
Dvě kmenové rady tomuto dílu rozhodně pomohly. Díky tomu jsme mohli vidět dvě regulérní soutěže v jednom díle a to jsme od začátku řady díky Ostrovu vykoupení ještě neviděli. Stále mi chybí čistokrevná soutěž o imunitu. Tím, že by na ní jela jen část hráčů, mohly by se vyrojit nějáké nové aliance a dohody. Takto jsou soutěžící téměř pořád uvězněni v táboře a nemají moc rozptýlení, které by je vedlo k novým nápadům a elánu. Samotné rozdělení kmenů na oddané aliance je prozatím nudné, ale to neznamená, že je něco špatně. Rob si skvěle drží svoje ovečky v přehrádce a kdyby Ometepe nemělo jeho, pravděpodobně by celou soutěž ovládla Zapatera, protože členové Robova spojenectví jsou tak rozdílné osobnosti, že by je nikdo krom jeho pohromadě neudržel. Příští epizody pravděpodobně nabídnou vyhození Ralpha, Steva a možná už Rob začne netrpělivě šahat na vlastní členy, kterým slíbil vyřazení (Andrea, Ashley), Grant také přestává mít dobrou pozici, protože je další a další epizodou stále méně potřebný. Hlavní fyzické hrozby Zapatery jsou už dávno pryč a tak se Grant během pár dní může stát pro Roba nepohodlným.


HODNOCENÍ DEVÁTÉHO DÍLU: 85%

( soutěž: 90%, druhá soutěž: 30%, obsah dílu: 100%, kmenové rady: 60%, zábavnost: 100% )

-
Zeck 17 .04. 2011
 


Anketa

Jak se ti líbil devátý díl? (jako ve škole)

1 30.2% (13)
2 20.9% (9)
3 23.3% (10)
4 18.6% (8)
5 7% (3)

Komentáře

1 Boidil Boidil | 17. dubna 2011 v 19:23 | Reagovat

Víte co by mě zajímalo? Když už je řada dotočená, a nejspíš se točí další a znají se už finalisté, tak jak CBS zajistí, aby se na netu neobjevili jejich jména a co dělají do tý doby než je vyhlašování, neví to někdo?? Za odpovedi dik

2 Zeck Zeck | 17. dubna 2011 v 19:26 | Reagovat

Výsledky zná jen pár lidí (Jeff, možná Burnet) a hlasy jdou do trezoru. Pak se akorát vytáhnou před finále, kde se srovnají v rámci aktraktivnosti a jde se na jejich přečtení. Nevim jestli je to přesně takhle, ale určitě to bude podobné. Rozhodně k nim nemají přístup řadoví členové štábu, kteří se podílí na natáčení. Jen pár vyvolených.

3 Joke Joke | 17. dubna 2011 v 19:26 | Reagovat

,,Stále mi chybí čistokrevná soutěž o imunitu." Asi jsi měl na mysli soutěž o odměnu,ne?

4 Zeck Zeck | 17. dubna 2011 v 19:27 | Reagovat

Přesně tak. Překlep, který nemohu opravit díky špatnému nastavení tvorby článků na blog.cz

5 Boidil Boidil | 17. dubna 2011 v 19:33 | Reagovat

A co se děje ze soutěžícími, aby to někdo z nich neevyzradil, kdo je ve finále?

6 bobby_cz bobby_cz | 17. dubna 2011 v 19:34 | Reagovat

navíc mají všichni ve smlouvě že když něco řeknou tak dostanou pokutu 5 milionu dollaru

7 Zeck Zeck | 17. dubna 2011 v 19:36 | Reagovat

Hrozba milionových pokut. Pokud vim, tak když vypadneš před sloučením, pošlou tě na dovolenou do konce natáčení, abyses neobjevil v USA a někdo nezjistil, že jsi vypadl. Po sloučení jsou vyřazení hráči na Ponderose, což je v podstatě hotel pro vypadnuté hráče. Únik informací je ale běžný, už se řešilo hodně kauz, kde unikly informace o finalistech třeba od členů štábu, nebo samotných soutěžících (Russell vyspoileroval celou Samou a Heroes vs. Villains). To samé i Shannon s Nicaraguou.

8 Boidil Boidil | 17. dubna 2011 v 19:37 | Reagovat

Zajímalo by mě kolik dá Jeff na vyhlašování prosotru k mluvení Russelovi, uplně vidím jak říká. že kdyby ho nevyhodili, tak to vyhraje :-D

9 Ján Ján | 17. dubna 2011 v 19:44 | Reagovat

Colby v Australii nevyhraval len silove sutaže. Zvíťazil v "obrovskom pexese", potom zaverečná súťaž o imunitu boli otázky o vyradených spoluhráčoch a jedna bola myslím strelba z praku, kde som nakoniec on a Elizabeth. A pri týchto súťažiach človeku sila moc nepomohla...

10 Zeck Zeck | 17. dubna 2011 v 20:14 | Reagovat

Já jsem Austrálii viděl v roce 2002 na Nově, takže si to zase tak dobře nepamatuju, každopádně šlo jen o příklad. Spíše jsem chtěl naznačit, že CBS správně střídá soutěže tak, aby nezvýhodňovaly jen muže, ale šanci má pokaždé někdo jiný. Pokud by se držela staršího formátu, pak by Grant vyhrál téměř všechno. V první soutěži o imunitu byla skládačka také a tu Grant dokázal složit nejrychleji. Grant je komplexní, je rychlý, silný a šikovný, těží ze své kariéry hráče NFL a každý, kdo hrál nějákou hru (fotbal, hokej, basket) má dobrou průpravu i pro ostatní sporty. Když visíš na dřevě, tak ti je tato průprava k ničemu.

11 Boidil Boidil | 17. dubna 2011 v 20:25 | Reagovat

To si vychytal.

12 exi exi | 17. dubna 2011 v 23:28 | Reagovat

Moc se tesim na souteze o odmenu, kde se projevi hierarchie kmene. Ta vzdycky hodne lidem otevre oci a jsem zvedavej, jak z toho vybrusli Rob. Stejne tak vyhlizim odmeny, kde si vitez "zve" dalsi lidi na vylet. Akorat je problem, ze ze Zapatery ji ted uz stejne nikdo nevyhraje. :)

13 Michy Michy | 18. dubna 2011 v 8:32 | Reagovat

být Rob domluvím se s kmenem předem (a hlavně ukážu někomu imunitu- Natalie), kdyby tyto situace nastaly, něco jako směnný provoz- na každého se dostane, hlavně by si měl toho cvoka Filipa co nejvíc držet ať s Andreou něco nevyvede, zlo by bylo kdyby jel na odměnu Filip,Andrea a Grant.. ti by podle mě něco vymysleli, ty zbylé dvě má Rob kolem prstu..

14 Jirgen Jirgen | E-mail | 18. dubna 2011 v 15:29 | Reagovat

Co se týče kolik prostoru v reuionu dostane Russ ... myslím si , že i když většinou ty co vypadnou brzo tak se snima prohodí jen pár slov , ale v případě Russe to bude ale asi jinak ... přece jen toho má určitě víc říct , než většina hráčů co jsou jěště ve hře ... až snad teda na Roba a samozřejmě Phillipa, kterýmu přeju finále, protože neskutečně baví a zdá se mi dokonce že ví i o čem a že to neni blázen jako Couch ... no uvidíme ...

15 Jan Jan | 18. dubna 2011 v 16:13 | Reagovat

Ten odstavec o "VYCHCANÝ BENJAMÍNEK:" je tak trochu, jak to si to představuje autor článku (a Jeff Probst), ale pravda je asi trochu jiná, viz:
- Natalie o Buddy System i proč to Robovi řekla: http://youtu.be/FsuFDRtJdl0
- Ashley o Ralphově nabídce (aneb jak zněla Ralphova nabídka a její názor na ní): http://youtu.be/8wetYWGlT5A
Nevím, proč v každým hledáte kdovíjakého strategického hráče, je evidentní (nejvíc z rozhovorů těchto 2 od počátku celé řady), že Ashley a Natalie nehrajou žádnou hru (ani skoro nemyslí), ale táhnou se jenom za Robem a pochybuji, že dokonce předvedou něco, co by samy vymyslely .

Část o rybách je taky psaná z pohledu jak to řekla Zapatera a Grant, ale nebylo by od věci si poslechnout třeba Roba, proč nejedl ty ryby
- http://popwatch.ew.com/2011/04/14/jeff-probst-survivor-redemption-island-episode-9/?ew_packageID=20354695

V další epizodě by mohla být klasická soutěž po 3 o odměnu (+ nápovědu k imunitě) a kdyby se to vzalo podle ukázek, tak by mohl vyhrát Rob+Ralph+Natalie. Ale to je pouhá spekulace

16 Jan Jan | 18. dubna 2011 v 16:30 | Reagovat

Ještě jedna poznámka - docela se divím, že nikde ani není moc zmíněná změna situace Zapatery, jak se teď dostali do úplně opačné pozice než byli před sloučením. V tomhle díle mě úplně dostávali ty komentáře od Ralpha, Davida .. o tom, že nemůžou hrát vůbec žádnou hru apod. Přitom před několika epizodami  jim vůbec nevadilo, že nehrají hru a jen si pochlebují v táboře.

17 Přikrys Přikrys | 18. dubna 2011 v 16:46 | Reagovat

Dík Jane za externí odkazy a info, těd jsem si na ty věci udělal jiný pohled než jsem měl při sledování dílu.

18 Zeck Zeck | 18. dubna 2011 v 21:52 | Reagovat

Přesně tak, CELÝ článek je o tom, jak si to představuje autor článku... Jedná se o klasický rekap epizody, do kterého vybírám to nejzajímavější co v ní bylo. Aby celý článek nebyl suchý, tak do toho přidávám osobní poznámky a názory. Pracuji tedy s tím, co nabídla epizoda, ne s tím, co zveřejnila CBS na svém youtube kanále. Můžeš zde prosím citovat část článku, kde z Natalie dělám úchvatnou strategickou hráčku? Zmínil jsem se o tom, že udělala vychcaný krok, když napráskala Ashley, ale nikde jsem už nepsal o tom, že hraje perfektní hru (což v jistém úhlu pohledu hraje). Pokud tou závorkou narážíš na to, že kopíruju názory Jeffa Probsta, tak jsem se upřímně zasmál. Ryby jsou opět záležitostí epizody, kde Rob řekl své důvody proč to Ometepe zakázal, proto jsem se o tom v rekapu zmínil, tohle je klasický rekap epizody, ne názor v diskuzi. O nových epizodách Surviva diskutuji na csfd, můžeš se tam podívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama