REDEMPTION ISLAND: 8. EPIZODA (hodnocení)

10. dubna 2011 v 5:45 | Zeck |  ČLÁNKY

Minulý týden toho hodně přinesl. Prima COOL se pochlubila, že od podzimu hodlá vysílat novější řady Survivora s českým dabingem a překladatel exitus se pustil do překladu rekapů epizod Jeffa Probsta (překlad je na naší FB skupině). V tomto článku ovšem budeme řešit zhodnocení 8. epizody Redemption Island, která toho přinesla více než dost. Podívejme se tedy na nejzajímavější situace dané epizody, rozeberme je, popusťme uzdu představivosti a pokusme se podívat jak se pravděpodobně bude odvíjet další dění v soutěži a kdo má největší šance na dobré umístění. Článek obsahuje spoilery o 22. řadě.




KONEC REDEMPTION ISLAND ... ZAČÁTEK REDEMPTION ISLAND:
Souboj na Redemption Island byl poslední ... poslední pro zákládní fázi hry, protože po sloučení bude znovu spuštěn a každý kdo v individuální fázi hry vypadne, bude směřovat znovu na něj. Pravděpodobně bude fungovat až do final 5 nebo final 4, takže přeživšímu nabídne velkou šanci na dosažení finále. V tomto posledním souboji v základní fázi se utkal Matt se Saritou, vítěz bral vše, mohl se vrátit do hry a být historicky prvním hráčem, který RI přežil. Celý souboj sledovali všichni hráči ve hře, protože krátce po něm se Zapatera s Ometepe sloučily v jeden kmen.


Soutěž byla prostá, soutěžící se museli udržet co nejdéle v dřevěném kvádru, kde měli k dispozici tři páry různě velkých stupaček, na kterých museli vydržet stát. Tuto soutěž jsme už mohli vidět v Tocantins a Heroes vs. Villains. Matt v ní znovu zvítězil a s vítězným pocitem se stal první členem nového kmene, posléze ho následovali i ostatní hráči z obou kmenů a vzniknul tím úplně nový, který se přemístil na nové místo, kde dostal bohatou hostinu a posléze si musel vybudovat nový tábor a vymyslet název. Nový kmen se jmenuje Murlonio, název navrhnul Rob s tvrzením, že jde o španělský výraz pro ... no ani nevím co to bylo, každopádně sám později přiznal, že Murlonio je král "plyšákové armády", kterou doma s Amber vlastní. Tím poslal hezký podzdrav domů Amber, protože celý kmen se jmenuje na její počest a ze soutěžících o tom ví jen Rob, romantické ne?


FORMALITY STRANOU, JDEME NA TO HLAVNÍ:
Celá zapaterská aliance (Mike, Steve, David, Julia, Ralph) měla pouze jednu možnost jak zvrátit nepříznivé počty ve svůj prospěch, získat Matta a Andreu. Mike, který byl do teď zcela nevýrazný, automaticky přebral hlavní slovo v tomto spojenectví a okamžitě začal na Mattovi pracovat. Mike v této epizodě hodně překvapil, měl jsem tendenci ho podceňovat jako nabušeného vojáka, který se moc ve strategických vodách nepohybuje, v této epizodě ale zahrál na strategickou strunu velmi kvalitní refrén, dokázal přitom přidat i cit pro sociální hru, kdy předstíral ohromný zájem o bezcennou Bibli, na které si Matt buduje představy o světě. Dokázal tedy zvyklat rozhodnutého Matta a přesvědčit ho, že právě s ním má největší šance jak zůstat ve hře. Když tuto možnost Matt probíral s Andreyou, projevil asi nejlepší strategickou myšlenku, která byla v této řadě vyslovena. Měl v plánu předstírat loajalitu Ometepe, hlasovat s nimi na první kmenové radě a hned na té následující vrazit nůž do zad Robovi, který by byl uspokojený svojí pozicí a útok ze své aliance by absolutně nečekal. Pokud by se tohoto plánu Matt držel, pak by dokázal totálně zlikvidovat celé Ometepe a to na jedné jediné kmenovce. Matt si ovšem tento brilantní tah rozmyslel a vyměnil ho za herní sebevraždu.


Matt z nějákého záhadného důvodu nabyl dojmu, že když bude věrný lidem, kteří ho podřízli ve spánku a hodili přes palubu, bude plnit vůli Boha. Tím se pro něj přeběhnutí k Mikovi stalo tabu a s dobrou nadějí se pochlubil Robovi se vším, co plánoval a pro co se nakonec rozhodl. Rob ovšem nedokázal rozdýchat fakt, že si Matt vůbec dovolil uvažovat i o jiných možnostech a tímto dobře myšleným přiznáním se pro něj stal Matt hlavním kandidátem na vyhazov. Matt ovšem dokázal posrat (jinak to říct nejde) hru i Andreye, protože jí nezapoměl zmínit při mluvení o plánované zradě, ze které sešlo. Rob tedy začal všechny členy Ometepe přesvědčovat o tom, že musí hlasovat proti Mattovi. To začalo zvedat žluč většině fanoušků bývalého Ometepe, protože papírově bylo vyřazení Matta v této fázi hry nejúčinějším krokem, jak odrovnat vlastní početní výhodu. Vzhledem k tomu, že Andreya se jevila jako věrný spojenec Matta, zákonitě by proti němu nehlasovala a raději mu prozradila Robovy plány, pak by se jako jediná možnost jevilo přeběhnutí k Zapateře a Rob by díky jednomu špatnému rozhodnutí končil. Jenže Rob by v této řadě našel i zlaté lejno v moři, pokud by se pro něj potopil, proto se nic podobného nekonalo.


MUŠKA JEDNA ZLATÁ:
Soutěž o individuální imunitu byla zcela nová, soutěžící museli stát na kládě a zároveň vyvažovat míčky na kruhové desce. Pokud by jim spadly, případně spadli oni z klády, pak končí. Poslední hráč, který vydrží získá imunitu. Soutěž to byla celkem nezábavná, přesto mě zaujal fakt, že pokud se Jeff zmínil o daném hráči (něco ve smyslu: "hlavně to teď nepokaž Grante"), pak daný hráč ve většině případů okamžitě končil. Rozhodně se není čemu divit, zkuste například balancovat s ping pongovým míčkem na pálce, pak přidejte dva a vydržte deset minut. Člověka rozhodí i naprostá maličkost, třeba v podobě toho, že jen někdo projde kolem. Jeff by si toho měl být vědom a podobné komentáře si odpustit, protože pro diváka to má nulovou hodnotu a samotné soutěžící to znervózňuje. Podobný problém zažil i Mike. Ten byl po celou dobu zcela v klidu, netřásl se a to pouze proto, že jako jediný pochopil, že když si desku opře o paži, pak bude více stabilní. Mika ovšem odrovnala moucha, která mu přistála na jednom z míčků a nechtěla se hnout do té doby, dokud upocený Mike neprohraje. Tato komická situace mi připoměla filmy ve stylu "Nezvratný osud", kde o životě a smrti rozhodují právě takovéto maličkosti. Soutěž díky neposedné mušce vyhrála nejmladší účastnice Natalie a zúročila tím svojí stabilitu z tance, kterým se živí. Rob byl štěstím bez sebe a člověka by napadlo, že snad i příroda pracuje pro něj, protože tolik štěstí v Survivorovi snad měl pouze Russell.


DVA NEJVĚTŠÍ BLINDSIDY ŘADY, JEDEN PODVEDENÝ:
Vraťme se zpátky k Mattovi. Ten se nakonec utvrdil v myšlence hlasovat s Robovou aliancí a napsal Steva, protože žil v domění, že pro něj bude hlasovat i celé Ometepe (všichni věděli o Ralphovi imunitě a Mike se jevil jako člověk, kterému jí možná předá). Jenže Andrea, která měla informaci o tom, že ostatní budou hlasovat pro Matta, si tuto informaci ponechala pro sebe a rozhodla se pro něj hlasovat také. Na jednu stranu nepochopitelná věc, protože je na černé listině u Roba, na druhou pochopitelná, protože Matt jí zkazil hru, každou chvíli si myslel něco jiného a ona jako každá žena na světě potřebuje jistotu a oporu. Rob neuvěřitelně zahazardoval a nevěřil jsem vlastním očím, že nezvážil možnost, že Andrea raději půjde s Mattem a na něho se vykašle. Tím pádem by vypadnul Grant, pro kterého hlasovala zapaterská aliance a Robova hra by byla v troskách, protože má pouze jednu imunitu a už nepatří mezi fyzicky nejvzdatnější hráče, aby došel do finále čistě díky zisku individuálních imunit. Podle mě byl tento krok nejhloupější volbou v historii Roba v Survivorovi, jenže právě díky němu má teď nalinkovanou cestu až do finále. Díky slabosti a neprůbojnosti Andrey se Rob zbavil jediného člověka v jeho spojenectví, který zvažoval přeběhnutí, tím k sobě přikoval právě Andreyu, která už teď pravděpodobně nezradí až do jejího konce v soutěži a zároveň díky shodě okolností získal 100% oddanost i Phillipa, který se znovu ukázal na kmenové radě a nevybíravým způsobem se pustil do Zapatery ve smyslu, že to jsou smradlavé hovna z moře. Grant nemá jinou možnost než hrát s Robem a Natalie s Ashley Roba zbožňují. I když Rob mohl raději přesvědčovat Matta o jeho loajalitě a postupně vyřazovat Zapateru, stejně by pociťoval hrozbu v podobě dvou nestálých hráčů po svém boku. Takto sice ztratil jednoho hráče, ale upevnil si oddanost všech zbylých a přitom stále má početní výhodu, imunitu v kapse a jednu novou ve hře, protože Ralph zcela neprozřetelně dal imunitu člověku, kterému by jí dal úplně každý, proto by pro něj nikdo nehlasoval.


JASNĚ NALINKOVANÁ BUDOUCNOST:
Právě díky Robově štěstí a slabosti jeho spojenců má Rob nalinkovanou cestu až do finále. Pravděpodobně se v následujích epizodách odstraní největší hrozby v podobě Mika, Steva a Ralpha. Jistou možnost setrvat v soutěži má David a Julia, protože dříve či později se musí projevit rozkol i v alianci Ometepe a právě zbylí hráči ze Zapatery budou moci posloužit pro odstranění Roba, případně jiných hráčů pro potřeby Roba pokud ztratí kontrolu nad vlastní aliancí. Celkově ale Zapatera skončila. Jediná hráčka, o kterou se mohou znovu pokusit je Andrea, která by ale přeběhnutím nic nezískala a stavěla se k němu skepticky i když mohla přeběhnout s Mattem. Sloučení kmenů hře pomohlo, rozhodně se je znovu na co těšit tak, doufejme zase v nějáký kvalitní blindside a vyhrocené situace.


HODNOCENÍ OSMÉHO DÍLU: 90%

( soutěž: 60%, soutěž na RI: 60%, obsah dílu: 100%, kmenová rada: 95%, zábavnost: 100% )

-
Zeck 10 .04. 2011
 


Anketa

Jak se ti líbil osmý díl? (jako ve škole)

1 79.2% (42)
2 13.2% (7)
3 1.9% (1)
4 3.8% (2)
5 1.9% (1)

Komentáře

1 exi exi | 10. dubna 2011 v 12:32 | Reagovat

Bohuzel, epizoda zabavna, ale na pristich par dilu je utrum, balit kufry si bude Zapatera. Otazka je, kdy lidem z Ometepe dojde, ze Rob se jaksi nehodi do party a ze je jasnym kandidatem na vitezstvi. Jenze pocitam s tim, ze jeho schopnost manipulovat s lidma je na takovy urovni, ze ostatni si bez nej ani neutrou zadek. Rob je ale takovej mazak, ze kdyby vycitil nakou nekalost, tak mu nebude delat problem, aby on sam prebehl k Zapatere. Dalsi okamzik, na ktery cekam, je to, jestli Grant zacne vyhravat imunity, pak by mohl zacit mit problemy (mozne prebehnuti? ale rozhodne ne v dalsim dilu). To ale muze prijit az za hodne dlouho, mozna vubec. Potom by mohla mit proridla Zapatera sanci. No, jsem zvedav.

2 DC DC | 10. dubna 2011 v 12:41 | Reagovat

exi: fandíš zapateře? Mně přijde, že to byl až na Russella a Steph nudnej kmen. I od Ralpha jsem očekával větší rozruch a doufal, že bude víc temperamentní. Uvidíme, jestli Mike s Davidem něco vymyslí, protože těm jediným bych to asi ze zapatery přál. Nedivil bych se tomu, kdyby se Matt vrátil z RI potřetí do hry, ale doufám, že se tak nestane, pač větší survivor-truhlík byl v historii snad jen Erik..

3 exi exi | 10. dubna 2011 v 13:06 | Reagovat

V survivorovi mam tendenci fandit slabsim a utlacovanym, ano :) ale hlavne chci, aby to byla zabava, a ne odstrelovani sedicich kachen

4 Jan Jan | 10. dubna 2011 v 14:21 | Reagovat

Jak už to někdo psal: Ralph už si svůj úkol "Odstranit Ressela" splnil, a teď už jenom tak dožívá.
S tím, že Mika odrovnala moucha bych moc nesouhlasil, i v táboře říkal, že dostal křeč v noze nebo co. A ještě k mouše - nikdo neví, jak dlouho tam stáli pak sami dva, takže kdoví kdy a jak dlouho tam ta moucha byla, takže bych to viděl jen jako "zdramatizování" soutěže ze strany CBS.

5 Jan Jan | 10. dubna 2011 v 14:24 | Reagovat

Dost dobrá je ukázka na další epizodu a Rob jako "Island Godfather" -http://youtu.be/GZHXuH71L3k

6 Frozz Frozz | 10. dubna 2011 v 14:35 | Reagovat

To nebylo kvůli mušce proboha, ale kvůli nějakému problému s nohou, už si nevzpomínám jakému. Jinak epizoda dobrá, Matt je opravdu hloupej, teď asi nejvíc přeju Mikovi.

7 Zeck Zeck | E-mail | 10. dubna 2011 v 15:14 | Reagovat

Sice se zmínil o tom, že měl bolest nohy, ale moucha tam s ním seděla až do konce a ta mu rozhodně na koncentraci (třeba vytěsnění křeče) rozhodně nepřidala. Samozřejmě, že CBS to vždy nastříhá ve jménu atraktivity, jenže pravda je taková, že Mike byl jak socha a když mu tam ta moucha přistála, začal se potit jako prase. Nemyslim si, že profesionální voják z války by měl problém vydržet křeč, spíše mu bylo trapné říct, že prohrál kvůli mouše. Každopádně je to jedno, protože je to malichernost, raději se vyjádřete k Robovi a jeho tahu, protože způsob Mikovi prohry nebyl to, o co v této epizodě šlo.

8 Chen Chen | 11. dubna 2011 v 1:12 | Reagovat

Sdílím s exim tendenci přiklánět se "ke slabším a utlačovaným" (ještě teď vzpomínám, jak mi bylo líto Sierry :D), takže doufám, že se to ještě zvrtne a mimochodem, neřekl bych, že Matt je hloupý, je spíše hodně zásadový a morální, což se může jevit jako hloupost v Survivorovi, ale dovolím si tvrdit, že obecně řečeno je to spíše klad :D. A pravda je, že navrhl pár zajímavých alternativ, ovšem jeho chyba, že se do nich nepustil, sám tvrdil, že Survivor ocení odvážné kroky, tak se toho měl držet.

9 OMFG AND WTF OMFG AND WTF | 12. dubna 2011 v 18:10 | Reagovat

Matt owned by RobFather :-D neni me ho ani prochu lito se tam poslal vpodstate sam. Jinak RI odznova je pekna sr*cka nekdo kdo byl 2x vyhozenej a stejne ma sanci vyhrat to neni survivor :-/ jestli se Matt dostane do finale tak budu nejvic nasr*nej. Do ted sem RI jakz takz snasel ale doufal sem ze po spojeni kmenu uz to bude "klasickej" survivor. Jestli bude RI fungovat tak ze ten co se vrati bude ve finalnim boji o imunitu, tak to bude ten nejhorsi zvrat co kdy producenti survivoru vymsleli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama