REDEMPTION ISLAND: 7. EPIZODA (hodnocení)

2. dubna 2011 v 15:24 | Zeck |  ČLÁNKY

Po týdenní pauze jsme zpět s tradičním hodnocením odvysílané epizody. Uplynulý týden jsme trochu vynechali, protože část redakce postihla angína a začal se rýsovat nový projekt, který připravujeme. Vše je ovšem ve fázi příprav, takže se prozatím zdržíme detailnějších popisů. Sedmá epizoda Redemption Island toho hodně přinesla, hodně toho také napověděla a dokázala i slušně pobavit. Pojďme se tedy poohlédnout za tím nejzajímavějším děním 7. epizody a zrekapitulujme si ho.PEXESO O MILION:
Matt je už stálice Redemption Island, dokázal vyhrát prozatím všechny souboje, které se na něm odehrály. Minule vyřadil Kristu, s kterou si prožili pár náboženských orgasmů a pak se poplácali při vzájemném loučení. Tentokrát měl proti sobě Matt mnohem větší kalibr, ambiciózní Stephanii. Ta se netajila tím, že se považuje za silnou v soutěžích a vzhledem k tomu, že v celé 22. řadě jsou všichni v tomto měřítku průměrní, měla i pravdu. Soutěž byla snadná, soutěžící museli obracet karty s obrázky, pokud vytvoří 5 párů, pak vítězí. Jednalo se o klasické pexeso, takže ne moc atraktivní pro diváka, přesto tato hra měla pár světlých momentů. Zvítězil Matt a opět přiživil svoje naděje pro návrat do hry. Stephanie pak řádně zasvětila Roba do poměrů v Zapateře a zklamaně opustila hru.


ČERNÁ DÍRA ZAPATERA:
Ze subjektivního posouzení mi Zapatera připomíná mojí současnou schopnost cokoliv napsat. Díl byl kvalitní, ale sám nevím co na něm rozebrat, ztratil jsem "psací nit" a nevim co přiblížit a vypíchnout, nevim jak udělat tento článek atraktivní. Totožný problém stoprocentně měl i vrchní střihač Survivora, protože udělat zajímavý pohled do kmene fialových, to je stejně nemožné jako pro TV Primu vytvořit jeden kvalitní díl českého Trosečníka (finalista Ráca se minulý týden objevil v pořadu Prostřeno, známosti tam zjevně stále kvetou, pak chtějte kvalitní obsazení českého Survivora). Zapatera je nudná, ale všechny tahy zahrála nejlépe jak mohla. Russella se bylo potřeba zbavit, protože byl neřízenou střelou, která mohla velmi snadno zničit celý kmen, Krista a Stephanie možná byly silnější než Sarita, jenže obě by přeběhly a to by si nikdo nemohl dovolit. Problém Zapatery je v tom, že tam hrají hráči staršího ročníku, tedy kliďasové a v rámci mezí slušní hráči. Nikoho moc tento kmen nebaví sledovat, ale v soutěži by chtěla většina lidí skončit právě v takto sladěném kmenu, kde se nemusíte stresovat z podrazů a můžete si v klidu hrát vlastní hru. Ometepe sice fandí drtivá většina diváků (i já), ale skončit v kmeni s jedním z největší podrazáků historie Robem, bláznem Phillipem a šíleně línou Natalii a Ashley, by asi chtělo jen málo lidí.


SLUČOVÁNÍ V DOHLEDNU:
Ukázky na 8. epizodu to jasně ukázaly, příště se bude slučovat. Počty jsou tedy následující, Ometepe půjde do sloučení v 6 lidech, Zapatera v 5 lidech, oba kmeny doplní přeživší z Redemption Island, který vzejde ze souboje Matta a Sarity. Bude tedy existovat už jen jeden kmen, který bude obsahovat 12 hráčů. Zapaterská nudnost bude u konce a o zábavu bude postaráno. Pokud se pustíme do předběžných odhadů, pak Rob je a nadále bude králem soutěže. Má 5 oddaných hlasů v podobě Natalie, Ashley, Granta, Andrey a Phillipa. Poslední dva jmenovaní sice projevili snahu a myšlenky ohledně zbavení se Roba, ale při sloučení se oba budou bát udělat zásadní a odvážný krok. Phillip sice dlouhodobě vyhrožuje Robovi s Grantem, ale zároveň zbrojí i proti samotné Zapateře a neustále je hecuje. Sám sebe považuje za oddaného "vojáka" (zásobovacího), proto bude držet s Ometepe. Souboj na Redemption Island bude klíčový, pokud Matt vyhraje, pak se 100% přidá k Robovi a jeho alianci, pokud vyhraje Sarita, vrátí se k alianci, která jí vyhodila, protože bude chtít dokázat jejich chybu a zároveň se sama bude bát udělat rozhodující krok a přejít na stranu Roba. Divoká karta tedy bude pouze David, který je sice podezříván, že změní barvy, ale on sám to nikdy ani nenaznačil. Rob tedy možná bude mít více hlasů a spojenců než vůbec bude potřebovat. Vše ale může dopadnou diametrálně jinak.


GENIÁLNÍ SOUBOJ O IMUNITU:
Soutěž o imunitu se tentorkát vyvedla. Byla akční, rychlá, fyzická a zároveň vyrovnaná. Tu samou soutěž jsme už mohli vidět v minulé řadě, proto se ani nemusela stavět, pouze se přetřely barvy na oranžovo a fialovo (obě řady se točí na stejném místě). Soutěž by se dala charakterizovat jako "vojenská opičí dráha". Oba kmeny do toho daly maximum a bylo se na co koukat. Phillip opět dostál své tradici a Ometepe brzdil, kvůli němu přišel Robův kmen o solidní náskok a Zapatera chytla druhý dech. Překonávala řadu překážek jako po másle a nakonec se s velkým náskokem dostala až na poslední stanoviště, kde musela naházet 6 míčku do miniaturní karikatury basketbalového koše. Po chvilce se na stejný úsek dostalo i Ometepe a během pár vteřin dorovnalo počet vhozených míčků do koše a po další chvilce už dokonce vyhrálo. Za tímto rychlým a brilantním obratem nestála basketbalistka Ashley, ale opět Grant.


GRANT, NEZASTAVITELNÝ NADSAMEC?
Grant mě stále fascinuje. Pokud se lineárně podíváme na všechny souboje o imunitu/odměnu, pak nemůžeme nedojít k závěru, že nebýt v Ometepe Grant, tak oranžový kmen téměř nic nevyhraje. Souboj ve 2. epizodě skvěle nastartoval a udělal velký náskok ohromným skokem do bazénu, ten si kmen podržel až do selhání Phillipa. V souboji v bludišti sehnal poslepu všechny sáčky s míčkem, v dalším souboji posbíral většinu z vystřelených míčů do vzduchu a tentokrát naházel všechny míčky do koše v rozmezí pár vteřin. Kvalitních hráčů na soutěže už bylo v historii soutěže několik, ale Grant je diametrálně odlišný. Kloubí v sobě neuvěřitelnou směsici vyrovnanosti a fyzické síly. Sám je skromný jak Mirek Dušín a přitom by díky svým schopnostem mohl být arogantním vůdcem kmene. Grant má rád turistiku a jógu, přitom je bývalým hráčem amerického fotbalu, kde musíte být tvrdý a bezohledný. Grant má ohromnou šanci dojít do finále a to pouze díky svým schopnostem vyhrávat soutěže, proto jsem nesmírně zvědavý jak si povede a přeju mu hodně štěstí, protože je silný, má schopnosti a přitom je tichý a skromný, a tolik lidí zase na světě neexistuje, zvlášť ne v Survivorovi.


HLEDAČ MRTVÝCH NÁPOVĚD:
Rob stále potvrzuje, že tuto řadu si neuvěřitelně užívá, je zpátky v plné síle (strategické) a čistě sobecky si nenechá ujít nic, co by mu mohlo přinést prospěch. Škoda, že ve stejném rozpoložení nebyl i v Heroes vs. Villains, kde hrál jak po večerní kokainové párty se šlapkama, a Russell ho strčil do kapsy během jednoho odpoledne. Robovi se údajně něchtělo znovu do hry, ale nakonec se nechal přemluvit Amber, aby alespoň někdo reprezentoval tento pár v All Stars řadě. Pro Redemption Island Rob už žádné hecování nepotřeboval, ve hře bylo jeho pošramocené ego a špatný výsledek z minula. Co zatím dokázal? Má teď nejlepší pozici pro zisk vítězství ze všech 4 řad, ve kterých se objevil. Má početní výhodu ve sloučení, velmi slabé strategické oponenty, tajnou imunitu ve své moci a všeobecnou oblibu u svých spoluhráčů a respekt u svých soupeřů. Proti sobě má vlastní jméno, které mu v případném finále může zajistit druhé nebo třetí místo, protože nikdo možná nebude chtít dát peníze člověku, který si za pár let v reality-show vydělal pěkných pár milionů a za manželků má rovněž milionářku, která vyhrála jednu řadu Survivora.


KMENOVÁ (Z)RADA:
Zapatera po prohrané soutěži měla na výběr dva uchazeče na vyhazov. Saritu, fyzicky slabší nóbl dámu z velkoměsta a Davida, který ostatní členy kmene strategicky převyšuje o 30%, proto působí jako černoch v japonském bukkake. Zapatera se nakonec rozhodla pro Saritu, protože chtěla zachovat konkurenceschopnost. Tím rozhodně potěšila Matta na RI, protože Sarita je přijatelnější soupeř než druhý nejlepší hádankář v soutěži. Sázka na soutěže byla ovšem zbytečná, protože v příštím díle se oba kmeny spojí a na žádný souboj o imunitu nedojde. Proto bude cela aliance fandit na RI Saritě, kterou vyrazili a budou doufat, že se k nim případně znovu vrátí. Co mě na kmenovce znovu iritovalo, byl Jeff Probst. Znovu brojil proti Saritě a nadhazoval jí negativní otázky, ze kterých se těžko "vykecává", navíc dával více prostoru Davidovi a Saritu v půlce prerušoval. To samé předvedl i na minulé kmenovce, kde zase očividně podporoval Stephanii. Jeff občas nedokáže udržet neutrálnost na řetězu a okatě podporuje své oblíbence. (více zde)
-
-

HODNOCENÍ PÁTÉHO DÍLU: 85%

( soutěž: 100%, soutěž na RI: 70%, obsah dílu: 85%, kmenová rada: 60%, zábavnost: 90% )


-
Zeck 02 .04. 2011
 


Anketa

Jak se ti líbil sedmý díl? (jako ve škole)

1 15.4% (6)
2 61.5% (24)
3 20.5% (8)
4 2.6% (1)
5 0% (0)

Komentáře

1 čeň čeň | 2. dubna 2011 v 18:44 | Reagovat

Tleskám Zeckovi za perfektně napsaný článek :)

...proto působí jako černoch v japonském bukkake.

...kde hrál jak po večerní kokainové párty se šlapkama.

...s kterou si prožili pár náboženských orgasmů...

Parádní hlody :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama