REDEMPTION ISLAND: 5. EPIZODA (hodnocení)

20. března 2011 v 20:47 | Zeck |  ČLÁNKY

Žádné dlouhé okecávačky, pusťme se do tradičního rozboru 5. epizody a vypíchněme nejzajímavější situace, rozeberme je do morku kostí a ohodnoťme tuto epizodu. Před pár dny jsme zveřejnili článek "Sexy trosečnice", který trhnul dosavadní rekord návštěvnosti blogu, kdy sem v jeden den přišlo skoro 400 českých fanoušků Survivora. To je v naší malé komunitě vysoké číslo. Tento článek už není tématicky tak zajímavý, přesto doufáme, že někoho bude zajímat (žádné nahé fotky trosečnic už v rukávu nemáme a článek o nahých trosečníkách se nám dělat nechce).ZNUDĚNÝ MATTHEW, VYČERPANÁ KRISTINA:
Soutěž o přežití na Redemption Island byla opět vyrovnaná. Střetl se v ní dosavadní šampion Matt a jeho nová vyzyvatelka Kristina. Soutěž byla tentokrát zaměřená na schopnost složit skládačku, mělo to ovšem jeden háček. Jednotlivé díly skládačky byly těžké, a to dost na to, aby po pár minutách totálně odrovnaly ženské pohlaví (v tomto případě Kristinu). Zatímco Matt se znuděně zamýšlel nad správnou kombinací jednotlivých dílů a jeden držel v podpaždí, Kristina funěla, jen aby ten samý díl vůbec uzvedla. Tato soutěž byla napínavá, ale značně nespravedlivá. Jestli se Matt a jeho návrat do soutěže stal pro CBS dostatečně zajímavý, aby ho podpořila, nebo je vše jen dílem náhody, o tom můžeme jen spekulovat. Pravdou ovšem zůstává, že Matt unikl prohře jen o vlásek, pokud by Kristina nebyla totálně uřícená díky váze skládačky, mohla i vyhrát. Nejsem žádný zastánce toho, aby se ženám ulevovalo, naopak mám rád pokud je hra co nejvíce fyzická a to pro obě pohlaví. Redemption Island je ovšem vyjímka, kde by měl být souboj spravedlivý. Pánům by se jistě také nelíbilo, pokud by se objevila soutěž v pletení.


Při souboji na Mattově chování byla vidět změna. Už se tolik nesoutředil, nebyl tak nabuzený a místo řešení skládačky se zaobíral otázkami pro Roba. Je to zcela pochopitelné, protože Matt je už přes týden izolovaný od světa. Jeho frustrace a znuděnost narůstá a může ho to stát případný návrat do hry, který je plánován na sloučení kmenů. Matt ale celkem překvapivě dal najevo Robovi, že by se rád znovu zařadil do Ometepe a byl v jeho alianci, což bylo velmi překvapivé snad pro všechny diváky této epizody. Zároveň se při souboji na RI potvrdila věc, o které jsme psali minule. Stephanie a Krista dali najevo Robovi, že se s ním velmi rády spojí až dojde na sloučení kmenů. Pro Roba by bylo celkově výhodné pokud by teď prohrál dvě soutěže v řadě, protože by se bez potíží zbavil Phillipa a Andrey, tím by si případně pojistil návrat Matta, který by nemohl jít k nikomu jinému než k němu. Zároveň by mu při sloučení příšly na ruku Steph a Krista a on by vyměnil dva nejisté hlasy za dva oddané. To je ale fantasmagorický plán, který by ve skutečnosti neriskoval žádný hráč.

LOVEC KRABŮ ZAČAL MYSLET:
Když Rob a Grant sledovali souboj Matta s Kristinou, Phillip začal pracovat na získání Andrey. Celkově to pro hru a Robovu alianci neznamená vůbec nic, protože Phillip je známý blbec, kterého nikdo nebere vážně a nemá vůbec žádné počty na své straně. Jako potenciální riziko se ovšem může jevit při sloučení, kde by se mohl spojit s aliancí Zapatery a postupně vyhodit všechny členy jeho současného spojenectví. Sloučení může příjít téměř kdykoliv, celkově jsou pouze 4 možné scénáře. 1) Slučovat se bude ve 12 lidech + hráč z RI. 2) Slučovat se bude v 11 lidech + hráč z RI. 3) Slučovat se bude v 10 lidech + hráč z RI. 4) Slučovat se bude v 9 lidech + hráč z RI. Jiný scénář vlastně ani neexistuje, pokud se Ometepe podaří vyhrát i další soutěž o imunitu a Zapatera se zúží na 6 hráčů, pak je velmi pravděpodobné, že sloučení nastane v prvních dvou případech.


JAKO PARVATI, ALE PARVATI TO NENÍ:
Natalie a Ashley, první je profesionální tanečnice, druhá je bývalou Miss, basketbalistkou a zdravotní sestřičkou. Ve hře jsou totálně nenápadné a režie je prozatím líčí jako znuděné mladé kočky, které se válí na pláži a tupě koukají. Parvati používala totožný styl v Cook Islands i Micronesii, ale dokázala při svém flákání získávat a manipulovat lidi okolo. Natalie a Ashley toho schopné nejsou a pravděpodobně ani schopné nebudou. Na to, že Ashley před začátkem řady slibovala ze své strany nebojáckou show, kde se nebude bát jakéhokoliv podrazu a záludnosti, tak se zatím spolu s Natalie jeví jako nenaplněné očekávání a zklamání. Jejich setrvání v soutěži bude velmi pravděpodobně přímo úměrné úspěchu Roba a Granta.


TÁBOR SKAUTŮ:
Když jsme u těch zklamání a nenaplněných očekávání, Zapatera je v tomto žebříčku jednoznačně na prvním místě. Hlavně dominantní aliance, která jí ovládá. Možná už teď litují neúčasti Russella i jeho největší odpůrci, protože právě Russell byl jediným zábavným elementem, který se ve fialovém táboře vyskytoval. Hráči jsou nezajímaví, nejsou zábavní a nejsou ani aktivní, celé epizody vyplňují pouze vzájemným plácáním po zádech. Zatímco Ometepe se jeví jako velmi zajímavé a zábavné (Rob, Phillip, Matthew), Zapatera je přesný opak a alespoň mě moc nebaví pasáže, které mají něco společného právě s tímto kmenem. Pochopitelně nevím jaký názor na to máte vy (uvítám reakce pod článkem), ale já se bojím toho, že Zapatera ovládne hru po sloučení a právě tato šestičlená aliance dojde až na konec. Hráči v Zapateře za nic nemohou, možná právě z tohoto důvody byly do této řady vybraní, dost mi ale připomínají účastníky neoblíbené 21. řady, kteří měli velmi podobné vlastnosti (až na vyjímky).


SOUBOJ O IMUNITU:
Pro mě další zklamání této epizody. Celkově nemám rád tyto "slepecké" souboje, protože nejsou akční a celkově jsou hrozně nepřehledné. Na to, že CBS prozatím neudělala jedinou samostatnou soutěž o odměnu, tak bych alespoň u jediné soutěže v epizodě čekal něco extra. Minule jsme mohli vidět kontroverzní souboj s nářadím, které udělalo reklamu sponzorovi Survivora, v této epizodě jsme zase mohli vidět tradiční soutěž, která postrádá grády a přehlednost. Jako pozitivum vidím pouze další ukázky domluvy soutěžících před soutěží, pak má celý souboj zcela jiný a lepší náboj. Opět na mě zapůsobil Grant, který je pravděpodobně nejnadanějším soutěžícím na soutěže od dob Ozzyho. Hlavně on zajistil Ometepe druhé vítězství od začátku řady. Celkově mám za to, že nejhorší soutěže jsme si nuceně odbyli v Nicarague a Redemption Island je měl do teď velmi zábavné a kvalitní, proto nevidím důvod být skeptický pro následující epizody.


KMENOVÁ RADA:
Spíše rutina než nějáké složité kombinování a přehodnocování. Celkově si musíme připustit, že kmenové rady budou nudné (ohledně hlasování) až do sloučení kmenů, protože aliance v Ometepe a Zapateře mají situaci pevně pod kontrolou a je téměř jasné kdo vypadne, pokud daný kmen příště prohraje. Proto tak trochu doufám, že sloučení kmenů skutečně nastane ve 12 lidech a o rozruch bude postaráno. Oba kmeny už téměř vyčerpaly veškerou "zábavnost", kterou mohly v základní fázi hry nabídnout. Zapatera se zbavila Russella, Rob našel imunitu, má oddanou většinu a Phillipa, který teď nic nezmění. Na kmenové radě 5. epizody toho moc k vidění nebylo, s klidnou tváří odešla ze hry Krista a v příští epizodě vyzve k souboji na Redemption Island Matthewa. Celkově se ale Zapatera neprojevila moc prozíravě, protože Stephanie od prvního dne ukazovala mnohem více odhodlání, strategických myšlenek a plánů než právě Krista. Ta se spíše vezla, takže rozhodnutí fialových do teď moc nechápu (z jejich hlediska). Pravděpodobně za ním stojí Sarita, která se automaticky postavila do role lídra a naivně si myslí, že odhodlanou Stephanii získá zpět na svojí stranu.


CELKOVÉ ZHODNOCENÍ:
Tento díl byl prvním od začátku řady, který jsem jen sledoval ale nebavil se. Jistě jste to poznali sami z tónu tohoto článku. Sám jsem zvědav na vaše hodnocení epizody. Tento díl neměl téměř nic zajímavého, vypíchnul bych snad jen oznámení Stephanie Robovi, že mu bude v budoucnu oddaná. Pak také manévry s nápovědou o imunitě v Ometepe. Snad příští epizoda bude lepší i když oficiální upoutávka to moc nenaznačuje. Co se týče Zapatery, tak ta má svoje jisté, rozkol mezi Davidem a Saritou je jen povrchním a neměl by vnést do této aliance výraznější problémy. Ometepe se pravděpodobně poveze na vlně pohody i nadále a Rob bude stále neohroženým vůdcem. Doufám pouze ve dvě věci, aby někoho nenapadlo, že oba kmeny promíchá ještě před sloučením a aby sloučení přišlo co nejdříve.HODNOCENÍ PÁTÉHO DÍLU: 60%

( soutěž: 50%, soutěž na RI: 60%, obsah dílu: 55%, kmenová rada: 50%, zábavnost: 60% )Zeck 20.03. 2011

 


Anketa

Jak se ti líbil pátý díl? (jako ve škole)

1 4.2% (2)
2 12.5% (6)
3 54.2% (26)
4 27.1% (13)
5 2.1% (1)

Komentáře

1 Schne11a Schne11a | E-mail | 20. března 2011 v 21:30 | Reagovat

Podľa mňa veľmi slabý diel.. žiadne napätie, že kto vypadne .... ak ich nepomiešajú tak to bude čím ďalej tým nudnejšie..

2 exi exi | 20. března 2011 v 22:53 | Reagovat

Zdálo se mi to, nebo sem videl prvni zablesk Phillipovy sebereflexe, kdyz povidal o tom, jak jako lord ceka na svrzeni krale, a nasledne se nad tou kravinou sam zasmal? :) Sice asi nejde brat roba moc vazne, kdyz rikal, ze neni od veci si ho tam nechat, protoze vsechny stve, ale nebylo by spatny, kdyby Phil zacal konecne hrat, protoze to je takovej dick az je to krasny

3 Jirgen Jirgen | E-mail | 21. března 2011 v 13:06 | Reagovat

A je to tady přesně co jsem čekal, první díl bez Russella a docela nuda :( On dokázel totiž bavit i svojí přítomností na RI kde nám toho hodně pověděl a zatím jsem správně předpovídal, že na to doplatí zbytek serky. Je celkem brzo to tvrdit a sám doufám , že to tak nebude :(
Jinak osobně držím palečky Stefhanie aby vydržela a rozvířila vody. A k Robovi co dodat baví, ale prostě hraje s partou hnupu :( Takže pro mě nejzajmavější lidi : Stephanie,Rob,Grant a samozřejmě Russell vypadnutej :D protože se mi libí že se o něm vždycky zmíněj :D a nesmírně ho tam postradam a řikám předem že nebudu sám ...

4 matty matty | 21. března 2011 v 15:29 | Reagovat

OBSAHUJE MENŠÍ SPOILERY K NIKARAGUE
A teď budu doufat,že Ometepe 2krát prohraje,vyhodí Phillipa a jednu z našich "krásek" a nastane sloučení a Steph se přidá ke Ometepe a Zapaterskou 6 rozdrtí rychle a poletí jeden po druhém.Zatím nejnudnější díl,a bojím se toho,co se stalo v Nikaragui,že vyletí ve sloučení ti zajímavější : Steph,Grant,Rob,a zůstanou ti nezajímaví stejně jak to bylo v Nikaragui,když zbyla TOP 7 + KellyPurple.Takže doufám,že vyletí Zapaterská 6ka,po ní pude Ashley nebo Natalie,Matt ( kterého vidím na tu osobu,která se vrátí ) a Andrea ! FINAL 3 : 1.Steph,2.Rob a 3.místo bych dal Grantovi :) !

5 Lucy Lucy | 21. března 2011 v 19:26 | Reagovat

Naprosto se stotožňuji s článkem, zatím nejnudnější epizoda. V kmeni Zapatera až na Stephanie, zbyli samí nudní lidi, a pomalu ale jistě mě začíná vytáčet Ralph, ani nevím proč..:)Na RI je Matt tak frustrovaný, že podle mého názoru, pokud to nebude další souboj fyzického rázu, tak by se mohla projevit Krista a vyhrát. Určitě by to byl pro Roba daleko lepší "hlas" než Matt, zmínil se sice že by se rád vrátil, ale osobně bych tomu moc nevěřila. Sice fandím více kmeni Ometepe, ale pro lepší vývoj hry by bylo lepší kdyby prohráli, osobně bych třeba ráda viděla duel na RI Matt vs. Andrea...:) Jen doufám, že je zase nenapdane inteligentní věc a že nepromíchají kmeny, toby tomu opravdu dali na frak. Spíš doufám, že už se dočkáme sloučení, konečně by se začalo něco dít a trochu by se to zase promíchalo. Jinak z jednotlivců mám asi nejraději Stephanie, Granta a samozřejmě Roba..:) Dle mého dlohodobého názoru se Rob do finále dostane, pokud se na něj nedomluví a nepodrazího, což se může i předpokládat, ale pokud se tak nestane a do finále se dostane tak bych ho tipla na vítěze, zasloužil by si to konečně...:)

6 Jan Jan | 22. března 2011 v 15:12 | Reagovat

Ted jsem narazil na web Jeffa - na blogu tak vzdycky pak pise odpovedi a otazky k epizodam, cely clanek o pate epizode je hodne zajimavy, doporucuju precist - http://www.jeffprobst.com/2011/03/17/survivor-redemption-island-episode-5-31611/

- NEXT TIME ON… SURVIVOR
A great duel, a great challenge, and a great tribal council!

7 Hmmm Hmmm | 31. března 2011 v 17:43 | Reagovat

A prečo sa vám nechce robiť článok o nahých "trosečníkoch"? Potešili by ste tým druhú "polovicu" ľudí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama