REDEMPTION ISLAND: 3. EPIZODA (hodnocení)

6. března 2011 v 16:16 | Zeck |  ČLÁNKY

Po týdnu přinášíme zhodnocení nové epizody, kde shrneme to nejzajímavější a nejdůležitější dění z třetí epizody Redemption Island, a připojíme k tomu své subjektivní pocity a poznámky. Ve třetí epizodě toho bylo k vidění hodně, tak se rovnou pusťme do rozboru prozatím nejzajímavější epizody 22. řady.


REDEMPTION ISLAND:
Ostrov Vykoupení byl prozatím největší záhadou celé řady, neboť to byla úplná novinka Survivora, která pocházela z hlavy moderátora a producenta pořadu Jeffa Probsta. Jeff nezastírá, že patří ke "staré škole Survivora", tedy k fanouškům, kteří preferují fyzickou a "přežívací" část soutěže, s kterou Survivor začínal a získal díky ní spoustu nových diváků a fanoušků. Postupem času ale tento formát pořadu přestal táhnout pozornost, ztrácela se sledovanost, a tak přišla renesance v podobě tajné imunity a větší důraz na sociální hru a strategii. Přežívání, stavění přístřešku a shánění potravy šlo stranou, a pokud by někdo přirovnal novější řady k "Big Brotheru na pláži", nebylo by se čemu divit, už jen proto, že dříve dokázala režie CBS udělat ze Survivora pojem, o kterém se ve světě mluvilo jako o "nejdrsnějším pořadu na světě". Dnes se o něm tak nemluví, přitom hladovění, utrpení a problémy trosečníků jsou stále stejné, jen jim není věnováno tolik pozornosti. Jeff svým nápadem, který zahrnoval fyzický souboj a přežívání dvou vypadnutých hráčů, přivedl zpět své oblíbené prvky hry a hned první ukázka jeho nápadu nemohla dopadnout lépe.


Matthew a Francesca byli první hráči v historii, kteří okusili hořkost ostrova Vykoupení, a ačkoliv byl papírově Matt zcela jasný vítěz, Francesca se ukázala jako velmi kvalitní konkurentka. Matthew vyhrál s velkou dávkou štěstí a zůstává nadále ve hře, ale to rozhodně není nejzajímavější událost, která se na ostrově Vykoupení stala. Největším překvapením byla pasivní účast náhodně vybraných členů Ometepe a Zapatery na samotném souboji, s čímž absolutně nikdo nepočítal. Přínos pro hru a diváka to nemá vůbec žádný, spíše naopak. Hráči ve hře budou mít dokonalý přehled o tom, jak si vede jimi podvedený hráč, jestli se ho ještě mají obávat a přizpůsobit svojí taktiku faktu, že se vrátí, nebo mohou být naprosto v klidu a nedělat si starosti. Nejvíce to ale ovlivňuje samotné hráče, kteří byli vyřazeni, protože o nich bude mít každý hráč skvělý přehled a může se na jejich příchod připravit různými na rychlo upečenými aliancemi, případně zvýšenou aktivitou ohledně hledání imunity. Otázka ovšem je, zda účast aktivních hráčů nebyla jen demonstrativní, aby všichni věděli, do čeho jdou, a od dalšího souboje (Matt vs. Russell) už vše zůstane anonymní.
-
"SOUBOJ" O ODMĚNU / IMUNITU:
Tuto soutěž jsme už mohli vidět v předešlé řadě, zde se z ní ovšem stala pouhá fraška, ale s mnoha zajímavými postřehy a novinkami. CBS musí pečlivě vybírat, co do daného dílu zařadí a co opomene, protože stopáž je krátká a událostí k odvysílání zase mnoho. Proto jsme nikdy neviděli domluvu hráčů před soutěžemi. Nikdy jsme neviděli losování hráčů do týmů v soutěžích po sloučení a postačila Jeffova věta: "Fajn, vylosovali jste si barvy, jdeme na to." Po 11 letech a 22 řadách jsme poprvé uviděli náznak domluvy soutěžících, kdo půjde na jaký úsek závodu, případně co kdo má a nemá dělat, a to je velmi zábavná a užitečná novinka, protože můžeme vidět, kdo má skutečně hlavní slovo v kmeni. Zapatera svůj souboj o imunitu vzdala, aby se mohla na kmenové radě zbavit Russella, takže v jejich podání byl celý souboj tragikomedií. Byla to ovšem velmi vtipná komedie, kde Oskara za výkon obdržel David, který se úmyslně ani nedotkl jednotlivých dílů skládačky, aby je náhodnou správně nesložil, a po skončení souboje "vztekle" bouchnul do stolu a předstíral zklamání nejvyššího kalibru. Bohužel pro Ometepe tento souboj poukázal na fakt, že Zapatera je schopna vyhrát, i když jede na 50%, takže pomalu začínají klíčit semínka neúspěchu, které Rob zasadil v minulé epizodě. Jedinou nadějí tak pro Robův kmen může být fakt, že když vypustil souboj o imunitu naprosto dominující kmen Drake v Pearl Islands, konkurenční Morgan se díky tomu zvedl a došel do sloučení v remízovém počtu, ačkoliv byl od začátku řady totálně na dně a díky své neschopnosti živořil.


NESMÍŠ SI HOLIT VOUSY, ALE PODPAŽDÍ MŮŽEŠ:
Celkově nesprávný dojem všech fanoušků je ten, že hráči nedostávají od produkce nic, co si sami nevybojují v soutěžích, případně si s sebou nepřivezou jako "luxusní předmět". Je to omyl, protože bez pomoci produkce by 60% soutěžících nedokázalo bez kontaktu s civilizací fungovat už po týdnu od "ztroskotání". Muži se holit nesmí, aby vypadali opotřebovaně, ale pokud by si chtěli oholit podpaždí, stačí říct štábu. Jako příklad může sloužit Russell, který měl čerstvou depilaci podpaždí, po které se osypal, ačkoliv byl na ostrově 7. den. Mačetou se neoholíte a Russell rozhodně nepatří do skupiny "nechlupatých" jako 21 letý Fabio v Nicaragui. Pokud někoho zajímá, jak to dělají ženské trosečnice, když mají dostat cyklus, pak si ve většině případů berou před odletem prášek, který jim tuto nepříjemnou událost oddálí, případně si opět stačí říct produkci. Rob a Amber dostali od produkce dokonce kondom, když si chtěli v All Stars užít, a pokud si chtějí soutěžící vyčistit zuby, pak velmi pravděpodobně dostanou i kartáček nebo nůžky na stříhání nehtů. Vše je uzpůsobeno divákovi, který by těžce nesl záběry na dlouhé, špinavé nehty, povlak na zubech, případně jiné výměšky lidského těla.
-
RUSSELLOVA GILOTINA A ROBOVO POMALÉ ŠKRCENÍ:
Roba o jeho dobré umístění v soutěži může připravit jedno zbrklé rozhodnutí, o kterém jsme psali minule. Pravděpodobně nevypadne do sloučení, což může těšit jeho fanoušky, ale poštval si proti sobě Andreu. Kristina je pořád mimo jeho alianci a Matthew na Redemption Island už sní o velkém návratu. Věrný mu je prozatím Grant, Natalie a Ashley, a pokud se to tak vůbec dá brát, pak i Phillip. Posledně jmenovaný ovšem štve všechny členy Ometepe, a tak se může lehce stát, že se ho ostatní zbaví bez vědomí Roba a ten pak může velmi snadno následovat. Rob si vykopal vlastní hrob a nic v této epizodě nenasvědčovalo tomu, že by do něj neměl postupem času i spadnout. Téměř jisté je už to, že pokud se z nějakého důvodu povede Ometepe dostat do sloučení alespoň v pěti lidech, pak Rob stejně nebude kontrolovat všechny své spoluhráče, protože minimálně jeden (Andrea, Phillip, Kristina) bude nestabilní a lehce ovlivnitelný Zapaterou.


Russell ve třetí epizodě poprvé v historii vypadal, že je bez východiska. Připomínal Roba v Heroes vs. Villains, když spatřil, že se celé jeho spojenectví rozpadlo a on je bez šancí. Tentokrát Russell neměl kam manévrovat, neměl ani žádný trumf v podobě imunity a anonymity jako v předchozích řadách, a tak se ukázalo, že Russell není tak kvalitním hráčem, jak si o sobě myslí. Jeho základní chybou v této řadě byl jednoznačně fakt, že hrál stejně jako v předchozích řadách. Noví hráči mu sice nedůvěřovali, ale o jeho vyloučení začali přemýšlet teprve tehdy, když ho viděli lákat Stephanii s Kristou. Russell se nevzpříčil své pověsti, a proto neměl téměř žádnou šanci. Zkusil na poslední chvíli zlákat Julii, ale ta ho nepodpořila, přesto ukázala zajímavý fakt, Russella se každý bojí. Russell v náznacích připomíná diktátora, ne ideologií a činy, ale osobností. Dokáže na svoji stranu strhnout lidi, kteří se chytí na líbivá slova, a ti ho pak fanaticky podporují a propagují, i když je poražen (Stephanie). Pak lidi, kteří se k němu přidají ze samotného strachu z něho (skoro Julia), ale hlavně působí nadpřirozeným dojmem a nahání strach lidem, co jdou proti němu (Steve nepřizná úmyslnou prohru v soutěži).
-
RUSSELL NA REDEMPTION ISLAND:
Russell vypadl, je ale hodně pravděpodobné, že se opět vrátí do hry, protože Russell znamená sledovanost čili peníze a CBS se o tohoto zlatého oslíka nehodlá připravit. Důkazem buď nedávný skandál, kdy Russell telefonicky jednomu fanouškovi prozradil, kteří hráči v Samoe a Heroes vs. Villains vypadnou a v jakém pořadí. Neznámý fanoušek to pak horlivě vypsal na Survivorsucks.com a skandál byl na světě. Když CBS zjistila, kdo byl tajným informátorem, od sankcí upustila, přestože Russellovi hrozily milionové pokuty za porušení smlouvy (pro zajímavost: finále Survivora je v přímém přenosu od druhé řady právě z toho důvodu, že v Borneu unikly informace o vítězi ještě před vysíláním v USA a hodně lidí si díky tomu namastilo kapsy při sázkách na vítěze). Na Redemption Island se všechny soutěže staví v aréně, nejsou tedy týdny před začátkem řady vytvořeny jako ty pro souboje kmenů. Produkce tedy může velmi snadno zvolit ten druh soutěže/souboje, který vyhovuje právě Russellovi a tím ho nenápadně popostrkovat směrem zpět do hry, případně ho tím může déle udržet ve hře. Bylo by to neetické, ale poctivost v zábavním průmyslu nikoho nezajímá, nehledě na to, že největší pozornost tato řada poutá soubojem Russella s Robem, a pokud by se proti sobě nakonec vůbec nepostavili, pak by bylo hodně fanoušků zklamaných.


CELKOVÉ ZHODNOCENÍ:
Třetí epizoda je dle mého názoru prozatím nejlepší. Myslím si to i přesto, že jsem měl tuto epizodu zkaženou mnoha spoilery, které se objevily na FB a tomto blogu. (Tím chci nenápadně opět připomenout, ať si na ně dáváte pozor) Tento díl je vtipný, je v něm spousta hlášek, kmenová rada je nejlepší ze všech, a to díky fanatickým projevům Stephanie, která si vůbec neuvědomovala, že Russell je už jednou nohou ze hry a ona si svými řečmi pomalu dává hlavu na špalek. I konečné záběry z RI byly vtipné, protože Russell prostě musí ovládat všechno, i když je to jen polorozpadlý polotovar přístřešku na ostrově loserů. Ve čtvrté epizodě, s přihlédnutím k Jeffovým slovům, že každým dílem se kvalita zvyšuje, se bude opět na co těšit (říká to téměř před každou řadou - reklama). A já mu začínám věřit, že poprvé nekecá.

HODNOCENÍ TŘETÍHO DÍLU: 90%

( soutěž: 40%, obsah dílu: 100%, kmenová rada: 90% )

Zeck 06.03. 2011
 


Anketa

Jak se ti líbil třetí díl? (jako ve škole)

1 58.9% (33)
2 23.2% (13)
3 5.4% (3)
4 0% (0)
5 12.5% (7)

Komentáře

1 Michy Michy | 6. března 2011 v 16:35 | Reagovat

5 dají jen zaslepení fanoušci Russela BTW.. xD

2 Boidil Boidil | 7. března 2011 v 9:53 | Reagovat

Přesně tak:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama