REDEMPTION ISLAND: 4. EPIZODA (hodnocení)

13. března 2011 v 3:19 | Zeck |  ČLÁNKY

Odkazy ke stažení, odkaz na titulky, zhodnocení dílu, promo videa/fotky následující epizody. To je týdenní koloběh tohoto blogu. V tomto článku se zaměříme na zhodnocení 4. epizody. Díl jsem zhlédnul před pár minutami a abych řekl pravdu, jsem z něho dost hotový. Tento díl je totiž pravděpodobně nejpovedenější epizodou, kterou jsem za 22 řad viděl. Při sledování jsem se nesmírně bavil a sám si v duchu říkal: "do prdele, tohle všechno nemůžu vecpat do jednoho článku". Přesto se o to pokusím, tak si pojďme zrekapitulovat a zhodnotit velmi nabitou a zábavnou epizodu, která nenechala nikoho chladným (zvlášť ne fanoušky Roba a Russella).
SAMOZVANÝ KRÁL JE MRTEV, AŤ ŽIJE ROB:
Rob vs. Russell, to je druhý název pro Redemption Island, který lákal 90% veškeré pozornosti ohledně 22. řady. Oba dva hráči se před začátkem série na oko hecovali, slibovali si krev a lámání kostí. Výsledek byl o dost mírnější, obě dvě hvězdy se nedostali ani do náznaku roztržky, naopak se svými pohledy často povzbuzovali při různých setkáních kmenů. Dokonce bych si vsadil, že po sloučení si Rob s Russellem vytvoří alianci, která bude k neporažení. Tyto spekulace ale můžeme spláchnout do záchodu, protože Russell Hantz je definitivně ze hry. Neodešel ovšem jako velký hráč, ale spíše jako spráskaný pes. Ostrov Vykoupení se pro něj stal "ostrovem spravedlnosti", kde dostal za uši za své předešlé zrady a podrazy. Pro Russellovi fanoušky to byl pokořující pohled, pro lidi, kteří Russella nenávidí zase první a poslední spravedlnost, která byla vykonána. V Samoe a Heroes vs. Villains Russell nijak ponížen nebyl, ačkoliv si to za své činy kolikrát zasloužil. Zde dostával čočku v každém díle a pokud by se nebralo v potaz, že on sám se kolikrát choval stokrát hůř, člověk by ho dokonce litoval.

-
NADĚJE UMŘELA POSLEDNÍ:
"Keep Hope Alive", nové tetování Russella, které mělo demonstrovat jeho sílu. Bylo mu úplně k ničemu, protože vypadl ještě dříve, než jeho největší konkurent Rob v Heroes vs. Villains. Právě Rob nepřímo stojí za porážkou Russella, protože jím podvedený Matt je na Redemption Island k nezastavení, a pokud mu tam hráči "nepřihrají" Granta, Mikea nebo Roba, pravděpodobně se vrátí do hry (odhadované datum: sloučení kmenů). Souboj byl velmi zajímavý, hráči měli postavit domino na nerovné dráze a mohli si ho kdykoliv shodit díky překážkám, které byly připevněny ke konstrukci. V minulém zhodnocení jsme spekulovali, zda CBS podpoří Russella pro něj výhodnou soutěží, kterou by mohl snadno vyhrát. Skládačky a manuální zručnost patří mezi dovednosti Russella, ale v porovnání se silným Mattem se jeho potenciální výhoda zcela vynulovala. Souboj byl tedy otevřený a pro oba spravedlivý. Více štěstí měl Matthew, který skvěle začal, ale díky mezeře se mu nezbortilo celé domino. Nervózní Russell zkusil také štěstí, jenže i on pohořel a díky tomu, že Matt měl mírný náskok, tak ho právě tento pokus stál celkové vítězství.
-
-
RUSSELLOVA NESCHOPNOST PŘÍJMOUT PORÁŽKU:
Pro mnoho fanoušků Survivora bylo velmi překvapivé, že Russell se záhy po skončení souboje rozbrečel. O něčem podobném se mluvilo po skončení finále Samoy, kde Russell nedokázal rozdýchat prohru s Natalie a chvílemi vypadal, že má slzy na krajíčku. O Russellově neschopnosti příjmout hrdě porážku debatovat nemusíme, zde se ovšem jednalo o něco jiného. Russell Survivor skutečně miluje a je málo pravděpodobné, že brečel kvůli prohře v soutěži. Spíše si uvědomil, že celou soutěž definitivně opouští, a to příliš brzy na to, aby chyběl u těch nejzajímavějších momentů celé řady. Později ovšem obrátil a ze zklamaného chlapíka se stal ubrečený žebrák. Znovu obvninil členy Zapatery z úmyslné prohry a z destruktivní strategie, hlupáka Ralpha vyprovokoval k tomu, že prozradil zástupcům Ometepe svojí tajnou imunitu. Saritu vylíčil jako hlavní mozek celé aliance, která stála proti němu. Vychcanost se Russellovi odepřít nedá, ale samotné stěžování na nefér hru bylo v jeho podání nesmírně trapné a laciné.

ROBOVA STŘEVNÍ ZÁCPA:
Nebudu nic zapírat, Boston Rob je můj nejoblíbenější hráč ze všech řad Survivora. Možná proto jsem k němu byl ve všech článcích o Redemption Island tak kritický. Rob nehraje tuto řadu moc dobře, už teď má ohromný problém díky tomu, že v Ometepe nadále zůstává Andrea a na Redemption Island stále přežívá Matthew. To jsou hlasy, které byly původně Robovi oddané, teď si je může škrtnout a připsat na seznam nepřátel. Rob má tedy už jen Granta, Ashley a Natalie, a to je strašně málo. Rob se může jen modlit, aby Krista a Stephanie vydržely co nejdéle, protože po sloučení by se díky špatné pozici v Zapateře velmi rády přidaly k němu. Rob je v této řadě ovšem v plné síle, po mdlém výkonu v Heroes vs. Villains konečně znovu připomíná "hajzlíka" z Markéz a All Stars. Hru si neuvěřitelně užívá, dbá na všechny detaily a nenechá si ujít žádnou výhodu, kterou by mohl získat pro sebe. V tomto díle získal tajnou imunitu díky tomu, že všechny členy Ometepe naskládal na pláž, oznámil, že se jde vykadit do lesa a místo tlačení horlivě hledal již zmíněný talisman. Sám jsem koukal s jakým nasazením dokáže Rob běžet pro lopatu, protože v soutěžích se zatím moc nepředvedl.


PHILLIP JE ZNOVU IDIOT:
Po Robových imaginárních střevních potížích byl nejvtipnějším prvkem 4. epizody opět Phillip. Ten dostal "geniální" myšlenku vydírat Roba tím, že mu prozradí důležité informace od Russella a za oplátku chce "lepší" pozici pro Kristinu. Rob z něho informace dostal během pár minut a po chvíli se s Grantem shodli, že Phillip je na vyhození. Phillip si absolutně neuvědomuje svojí pozici a stále bojuje s pocitem, že je tajný agent FBI a proto musí vést svůj kmen. To, že je na totálním okraji všech aliancí už vnímat nedokáže. Chtěl naprosto nesmyslně lepší pozici pro Kristinu, ale vůbec si neuvědomil, že na odstřel tím pádem bude on. Phillip celkově štve všechny členy Ometepe, štve i samotného Roba, jenže pro toho je mnohem lepší udržet si blázna, kterému z trenek čouhá péro, než Kristinu, která ho může kdykoliv zradit. Samotná účast Phillipa v kmeni může do budoucna přinést velký rozkol, který může stát Roba i hlavu. Phillip má tedy mnohem větší důležitost než si vůbec uvědomuje a zasluhuje.


SOUTĚŽ O IMUNITU PRO BOŘKA STAVITELE:
Tuhle soutěž jsme skutečně v žádné řadě Survivora ještě neviděli. Kmeny měly k dispozici stavební nářadí, se kterým si musely prokleštit cestu až do cíle. Zní to perverzně ale i tohle se může v Survivorovi stát. Soutěž to ovšem byla velmi napínavá a zábavná, bohužel i čistě mužská. Ženy v tomto případě moc možností nedostaly a celkově se nemuseli zapojit ani všichni hráči z obou kmenů. Tím se zmírnil handicap, který má Ometepe ale stejně se znovu potvrdilo, že Mattova indispozice opět příspěla ke konečné prohře. Phillip zase kazil vše na co šáhnul, a tak Zapatera znovu zvítězila. Grant se znovu ukázal ve skvělém světle a opět přiživil spekulace o jeho dominanci v případných soubojích o individuální imunity, o kterých jsme psali zde.


VELKÁ CTIŽÁDOST, VELKÁ NAIVITA, MALÝ VÝSLEDEK:
Výsledek kmenové rady nemohl ani dopadnout jinak. Kristina byla vyhozena a na Redemption Island se postaví proti Mattovi. Za vše mohla její zbrklá snaha v prvních dnech soutěže, kde se prvoplánově zaměřila na vyřazení Roba a nic jiného ji nezajímalo. Neměla počty ale disponovala neschopným Phillipem, který prozradil její imunitu i záměry. Tím jí odsoudil k neúspěchu a sebe v rámci mezí zachránil. I proto Rob zcela jasně preferoval vyřazení Kristiny před Phillipem, který sice všechny štve ale dá se jím mnohem lépe manipulovat. Kristina by navíc zcela určitě zběhla při první příležitosti. Rob tedy pomalu čistí vlastní kmen od nepohodlných lidí a jediná Andrea je teď vysloveně proti němu. Pokud v příští soutěži o imunitu Ometepe opět prohraje, pak se bude znovu rozhodovat mezi Phillipem a tentokrát Andreou. Jiná varianta je extrémně nepravděpodobná.


CELKOVÉ ZHODNOCENÍ:
4. epizoda Redemption Island je zkrátka geniální. Za vše mluví vypadnutí Russella. To je událost, která by jinak stačila na celý díl, zde je to ovšem jen nepatrná část z celé epizody, kterou přehluší další události. Jedinou vadou může být mírně nezajímavá kmenová rada. Samotný souboj na Redemption Island byl nesmírně napínavý, následné Robovo hledání imunity zase zábavné. To samé se dá říct i o Phillipových plánech a souboji o imunitu. Trochu mi schází představení okrajových hráčů jako jsou Ashley, Krista a Andrea. Může to značit jejich dlouhý pobyt v této řadě, ale může to být i lhostejnost režie právě k těmto hráčkám. Samotná zápletka celé řady se posunula ještě na větší úroveň a odhadnout situaci po sloučení je ještě těžší. Možná je škoda, že Russell vypadl, protože jeho potenciální návrat by byl mnohem více kulervoucí než ten Mattův. Svojí šanci ovšem Russell dostal a naděje pro něj umřela poslední.HODNOCENÍ ČTVRTÉHO DÍLU: 100%

( soutěž: 95%, soutěž na RI: 100%, obsah dílu: 100%, kmenová rada: 70%, zábavnost: 100% )
Zeck 13.03. 2011
 


Anketa

Jak se ti líbil čtvrtý díl? (jako ve škole)

1 60.9% (28)
2 26.1% (12)
3 10.9% (5)
4 2.2% (1)
5 0% (0)

Komentáře

1 Boidil Boidil | 13. března 2011 v 8:11 | Reagovat

Hodně lidí okolo Survivora říká, že Russel hraje geniálně, v této řadě to mohl předvést tím, že by například změnil styl hry, aby na sebe nepoutal toilk pozornosti. Ale to Russel asi neumi :-(

2 krusty krusty | 13. března 2011 v 9:14 | Reagovat

ty články se mi hrozně dobře čtou..protože i já mám BR nejradši:)

3 Hild Hild | Web | 13. března 2011 v 10:32 | Reagovat

Tahle řada mě fakt dostává a i můj je Rob absolutně nejoblíbenější hráč v historii Survivora, hlavně mě prostě pořád strašně baví. Moc mu přeji, aby se dostal co nejdále.

4 Stimul Stimul | 13. března 2011 v 12:47 | Reagovat

škoda že Russel vypad, díky němu měl Survivor velkou šťávu... na výhru si myslim že by ale stejně neměl - je zkrátka jaký je a i když by se dostal do finále, jakože na to hodně měl, tak by ho určitě jury nezvolila vítězem... leda kdyby amerika měla podíl, jak řekl v posledním reunionu...

5 DC DC | 14. března 2011 v 12:23 | Reagovat

Nez začal RI, po shlédnutí ukázek na youtube byl Russell můj favorit, protože jsem očekával od něj úplně něco novýho. Ve svý třetí sérii ovšem předvedl hodně slabý výkon a nezasloužil si pokračovat. Teď si přeju, aby se projevili jiní. Souhlasím se Zeckem o Grantovi a jsem docela zvědav, jak to s ním dopadne. Zatím se tváří dost nenápadně:)

6 Ceres Ceres | E-mail | 17. března 2011 v 7:46 | Reagovat

Bez Russela nemá cenu už na tu řadu koukat !

7 Michaela V. Michaela V. | 7. července 2011 v 12:01 | Reagovat

Články jsou napsané s nadhledem a humorem-paráda. Phillip je pablb,BR trošku paranoidní,ostatní se nechají vést jak ovce....ale celkově SUPER.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama