REDEMPTION ISLAND: 2. EPIZODA (hodnocení)

27. února 2011 v 5:09 | Zeck |  ČLÁNKY

Novým prvkem těchto stránek jsou články, ve kterých se zaměřujeme na nové epizody. Snažíme se rozebrat ty nejzajímavější momenty a napsat k nim subjektivní názor. Redakce je složená z lidí, kteří sledují Survivor už od první řady v roce 2001, takže se tak trochu stavíme do pozice, že můžeme hodnotit, případně si hrát na odborníky. Ve skutečnosti jsme jen znudění fanoušci, co vidí novou epizodu a pak jsou nadržení na to, aby někde sdělili svůj názor. Přesto věříme, že někoho tyto naše blafy budou zajímat. Články budou subjektivní, ale zároveň odproštěny od osobních sympatií k daným hráčům, každou epizodu budeme hodnotit a Vy budete mít prostor pod článkem v anketě, kde se těšíme na Vaše hodnocení dílu, o kterém zrovna píšeme! Pojďme si tedy zopakovat nejzajímavější situace a zvraty 2. epizody Redemption Island a podívejme se, co kdo podělal a co se naopak hráčům a produkci povedlo.
-DRUHÝ OZZY LUSTH?
Pro většinu lidí není třeba představovat legendu Survivora Ozzyho, přesto se najdou fanoušci, kteří ho nemusí znát. Ozzy Lusth je vyjímečný hráč, který začínal v řadě Cook Islands a ačkoliv byl po strategické stránce průměrný (až špatný), pro soutěže o imunitu a odměnu byl jako stvořený. Byl zkrátka nezastavitelný a jen málo soutěží nedokázal vyhrát drtivým způsobem. Byl skvělý plavec, ale zároveň pružný v prolejzačkách a soutěžích na souši. Díky němu se stal ve 13. řadě totální zázrak, kdy jeho výsledky dokázaly změnit téměř likvidační stav jeho kmene a on sám se nakonec dostal do finále.

Právě Ozzy zaujal soutěžícího z této řady Granta, kterého nám CBS ještě moc nepřiblížila (možná to má svůj důvod). Grant se rozhodně nepočítá mezi zaryté fanoušky Survivora a tato show ho nechávala chladným až do doby, dokud se s ním nepodělila o zkušenost se Survivorem jeho kamarádka Natalie Bolton, která soutěžila v Micronesii. Ta ho svým barvitým vylíčením všeho dění okolo účasti v této show zaujala natolik, že se sám přihlásil a chtěl zažít podobné dobrodružství. Grant díky absenci ze sledování Survivora postrádal zkušenosti a podle toho mála, co viděl, ho nejvíce zaujala právě hra Ozzyho a jeho individuální výsledky a imunity, které si vybojoval právě v soutěžích. Grant by údajně chtěl hrát podobně, a pokud se podíváme jak prolétl svůj úsek v soutěži o imunitu v 2. epizodě, pak na to určitě má. Pokud se Grant dostane do sloučení, pak je možné, že díky svým schopnostem dojde daleko. Možná právě proto se mu teď režie vůbec nevěnuje, ačkoliv je vzhledově i osobnostně zajímavý. Grant je mimochodem bývalý hráč NFL, který v současnosti vyučuje jógu.


SOUTĚŽ O ODMĚNU / IMUNITU:
Soutěž o imunitu potvrdila dlouho známé pravidlo. Kmen Zapatera je fyzicky silnější a kmen Ometepe zase pružnější, mladší a kvalitnější na skládačky. CBS si toho je vědoma, a tak jsme minule mohli vidět fyzickou soutěž, která byla díky většímu počtu mužů u Zapatery téměř předem rozhodnutá a v této epizodě zase soutěž náročnou na pružnost, tedy výhodnou pro Ometepe. Papírové předpoklady se potvrdily a kmen oranžových celkem slibně začal a dokonce i chytře rozestavil jednotlivé hráče do příslušných etap. Vše pro něj ale ztroskotalo na Phillipovi, který se nedokázal strefit do pěti dlaždic a po soutěži vypadal, že spáchá rituální sebevraždu. Zapatera udělala přesný opak, rozestavení hráčů do etap závodu bylo snad nejhorší, které mohla zvolit (Sarita neumí pořádně plavat, ale jde na plaveckou část, 120 kilo 52 letých svalů Steve v rychlostní části závodu), ale přesto nakonec vyhrála. Největší událostí soutěže o imunitu ovšem byl její úplný konec, Matthew šel kolegiálně poblahopřát druhému kmenu a tím na sebe upozornil prozatím největší paranoiu této řady Roba.

SEBELÍTOSTIVÝ PATOS PHILLIPA:
Pokud někdo správně zhodnotil situaci ohledně Phillipa, pak to byl Rob s tvrzením, že: "Phillip je idiot". Phillip skutečně působí dojmem rozdvojené osobnosti, která navíc trpí rozvinutou schizofrenií a žije v úplně jiné realitě. Phillip je ovšem zajímavý pro diváky, protože každé slovo, které z něj vypadne, je hodné k zapsání do zlaté kroniky hlášek Survivora. Phillip o sobě dokáže prohlásit i to, co by si nedovolil ani Coach v Tocantins, a to už je co říct. Coach se považoval za nebeského rytíře, který sráží hlavy nečestným členům (drakům) jeho kmene (to byli ti, které tak vyhodnotil on). V Heroes vs. Villains se zase považoval za krále Artuše a posledního z kmene Mohykánů, účast v řadě za svojí pouť za vykoupením. Coach byl zkrátka snílek, který díky svému věku působil jako úplný idiot, ale přesto v něm byl hráč, který občas dokázal pobírat věci okolo, Phillip nedokáže pobírat ani sám sebe. Jeho vlastenecký projev byl nejvtipnější věcí, kterou jsem zatím v této řadě slyšel. Phillip se u ní dojal stejně jako Colby v Heroes vs. Villains při popisu, jak se nikdy nevzdává. Phillip ovšem narozdíl od Colbyho vyprávěl naprostou hovadinu, která neměla nic společného se soutěží, natož se současnou situací v jeho životě a už vůbec nebyla dojemná. Phillip je ovšem jedním z elementů, které tvoří Redemption Island, protože bez něj by tato řada přišla o spoustu vtipných okamžiků a on sám rozhodně patří mezi nejvýraznější hráče mezi nováčky.
-

ROB & RUSSELL, "PROFÍCI" A VLASTNÍ KATI:
Po druhé epizodě je už téměř jasné, že Russell se absolutně nezměnil herně ani osobnostně, Rob se naopak změnil o 100%. Výsledek je ovšem stejný, oba dva ničí svoje šance na vítězství a každým krokem je ještě více zašlapují do země. Začněme Russellem, který toho za prvních 6 dnů moc nepředvedl, ale přesto to stačilo, aby byl v brzké době eliminován pro své činy. Russell je legenda ve vlastní hlavě a s tímto přístupem i hraje, matematicky předpokládá, že když mu jeho hra vyšla v Samoe a Heroes vs. Villains, musí zákonitě vyjít i v Redemption Island. Sám si ovšem neuvědomuje fakt, že právě Redemption Island je první a poslední šance, kde může předvést, že je skutečně hráčským géniem, za kterého se neskromně považuje. Dvě předešlé řady ho totiž absolutně nikdo neznal, neznal ani způsob jeho hry, a tak se mohl schovat za nevědomost jeho protivníků a využít jí pro svůj prospěch. Russell zlákal Stephanii a Kristu, naivní mladší hráčky, kterým stačil fakt, že Russell byl dvakrát ve finále. Skutečnost, že tentokrát se před ním klepe strachy celý kmen a každý je ochotný strčit hlavu do vlastního zadku, jen aby Russell vypadl, už ale tyto dvě slečny nezajímá. Russella jeho pozice nechává chladným, ačkoliv nemá imunitu (která ho jako jediná vždy zachránila v neřešitelných situacích) a vodítko, které ho k ní má dovést, si strká do kapsy tak nápadně, že už ho mohl rovnou vyndat a veřejně říct, že jde hledat imunitu. Russell ví, že je v mizerné pozici, ale přesto začal hledat imunitu až po první kmenovce, jenže tu už mezitím náhodně našel jeho největší rival Ralph. Russellovi se nedá upřít, že nechce zklamat své fanoušky, proto je dost možné, že se automaticky postavil do mizerné pozice, jen aby z ní mohl vyváznout skvělým blindsidem a znovu tak ohromil diváky, ale hlavně své protihráče. Pravděpodobně se řídí krédem: "lepší je shořet, než vyhasnout", proto uvidíme jak si povede nadále, Russella není nikdy radno podceňovat.
-

Rob budil přesný opak než Russell. Ačkoliv to skoro nikdo nečekal, dokázal si během prvních tří dnů vybudovat nejlepší spojenectví, které měl za všechny řady, v kterých se objevil. Jeho šance na vítězství rapidně stouply po první epizodě, kdy měl alianci o třech dívkách, které ho obdivovaly a byly schopné pro něj udělat cokoliv, Matthewa, který ho rovněž nesmírně respektoval, a silného Granta, který nevytvářel žádné malicherné boje ohledně vůdcovství, ale zařadil se do davu, ačkoliv je právě on nejsilnějším členem Ometepe. Rob ovšem všechno zahodil, a to pouze proto, že se až moc poučil z Heroes vs. Villains a svojí apatii nahradil totální paranoiou. Hned čtvrtý den projevil myšlenku zbavit se Andrey, protože si rozuměla s Mattem a on v těchto sympatiích viděl sebe a Amber. Dobrovolně chtěl tedy vrazit klín do vlastní naprosto fungující aliance, která s přehledem mohla dojít až do sloučení a tam si díky počtu dělat, co se jí zachce. Andrea nakonec zůstala ušetřena, ale jen proto, že si Matthew potřásl rukou s konkurečním kmenem po prohrané soutěži a Rob v tom hned viděl náznak dezerce. Mattovo místo pravděpodobně nahradí nestabilní Phillip, kterému nikdo nemůže říct ani slovo o hlasování, jinak by všichni znali výsledek dávno předtím, než by se vůbec šlo na kmenovku. Zároveň Rob ztratí důvěru Andrey, která nebude spolčená s člověkem, který jí podvedl v prvních šesti dnech soutěže, a tak má Rob z 5 loajálních lidí partičku 3 hráčů, kteří ho byli schopni podpořit v rozpadu fungující aliance, a tak si nemůže být jistý ani v tom, že ho v nejbližší době nevyřadí také. Nehledě na to, že vyřazení Matta bude mít nedozírné následky pro následující soutěže, kde bude Ometepe ještě ve větší nevýhodě. Matthew má navíc velkou šanci přežít Redemption Island a vrátit se zpět do hry, což je další mínus pro Roba a jeho plány. Boston Rob se tentokrát nestal vůdcem, který hraje fér se svojí aliancí a všechny ostatní je schopný podřezat ve spánku, není z něho kvalitní vůdce kmene, který mu zajišťuje výhry a prosperitu. Rob je v Redemption Island paranoidní hráč, který vraždí akcie Ometepe, ale zároveň i své vlastní, a to je pro spoustu jeho fanoušků zdrcující.
-


CELKOVÉ ZHODNOCENÍ:
Druhá epizoda už nemá takový náboj jako ta první. Je to hlavně z toho důvodu, že režie neví jak naložit s ostrovem vykoupení. Vždy vidíme krátký úsek, co se na něm děje, ale zároveň nám to nic neříká a ani říci nemůže, protože se tam zkrátka nic neděje. Samotná pozornost pro Redemption Island je zbytečná a akorát to usekává část z celkové stopáže, která je už tak dost krátká. Celkově by bylo mnohem lepší, pokud by měly díly 60 minut, aby se skutečně zachytily všechny momenty z 3 dnů, které jednotlivé epizody popisují. Tento díl má kvalitní soutěž o imunitu a pak monology Phillipa a jeden blindside, s kterým ale každý počítal už 10 minut před kmenovou radou, proto nevyzněl tak "šokujícně". Celkově si Redemption Island drží vysoký standard a baví, což je důležité. Otázkou však zůstává, jakou měrou se na tom podílí Rob a Russell, protože vše podstatné se točí jen kolem nich, a ostatní hráči působí dojmem komparzu, který akorát sekunduje. Jediný, kdo má zajímavou pozici, je farmář Ralph, který omylem našel tajnou imunitu. Zda mu ovšem k něčemu bude, to se musíme nechat překvapit.


HODNOCENÍ DRUHÉHO DÍLU: 75%

( soutěž: 90%, obsah dílu: 65%, kmenová rada: 70% )


Zeck 27.02. 2011

 


Anketa

Jak se ti líbil druhý díl? (jako ve škole)

1 24.4% (11)
2 55.6% (25)
3 8.9% (4)
4 11.1% (5)
5 0% (0)

Komentáře

1 Boidil Boidil | 27. února 2011 v 9:34 | Reagovat

Dobře vy, děláte moc dobrý hodnocení, moc rád si ho po díle vždycky přečtu.

2 Michy Michy | 27. února 2011 v 11:02 | Reagovat

Jn Rob možná udělal chybu ale zase nechtěl riskovat s tou imunitou Kristiny a u Philipa bude mít asi hlas kdykoliv- ten blb prostě nic normalního nevymyslí.. takže bych prostě vykopl Kristinu, Ashley, Philipa ale snad to tentokrát postihne druhý kmen..

3 Michy Michy | 27. února 2011 v 11:03 | Reagovat

Tím nic normálního jsem spíš myslel nic vlastního, prostě nemohl by udělat sám nic.. tak si ho Rob může držet doslova na vodítku..

4 exi exi | 27. února 2011 v 12:46 | Reagovat

MENSI SPOILERY. Strasne na me zapusobil zminovany Grant. Skromny, mluvi vecne a z toho, jak preplaval tu nadrz s vodou jedinym skokem, nacez nerozbil desku, ale jenom "odstrlelil" klic, mi padla celist. Vzpomnel jsem si na Predatora v pralese :)

5 Zeck Zeck | E-mail | 27. února 2011 v 17:24 | Reagovat

Michy: Rob patří mezi TOP 2 mých nejoblíbenějích hráčů Survivora celkově, ale Redemption Island hraje mizerně. Opravdu měl karty rozdané nejlépe za celé působení v Survivorovi, nikdy neměl alianci, která ho obdivovala a ani nepomyslela na to, že se ho zbaví, naopak se ještě skoro omlouvala za prohrané soutěže a za jeho zklamání. Počty jsou snadné, Rob vyměnil 5 hlasů, za 3 hlasy. Phillip se nemůže počítat jako právoplatný člen aliance, zvlášť ne po tom, co předvedl na první kmenovce. Kristina zase přeběhne okamžitě, kdy dostane příležitost (pokud se toho dožije) a Matthew se pravděpodobně vrátí z Redemption Island, protože se tam teď budou posílat slabí hráči. Exitus: Grant je také v mém hledáčku, hodně zajímavý hráč!

6 exi exi | 27. února 2011 v 18:31 | Reagovat

Zecku, kdyztak pak koukni na FB, poslal jsem ti tam par korekci.

7 Michy Michy | 28. února 2011 v 9:20 | Reagovat

No já právě doufám že Grant bude Robova pravá ruka ..

8 Trpaslik Trpaslik | 28. února 2011 v 10:32 | Reagovat

Já si zase myslím že to Rob zahrál poměrně dobře. Vzhledem k tomu že měla Kristina imunitu tak musel vypadnout někdo jiný. Jenže kdo, když všichni ostatní jsou členy jeho aliance s jedinou vyjímkou Phillipa. A tady je otázka jestli opravdu není lepší si zrovna Phillipa nechat. On je opradvdu blázen a věřím tomu že u něj můžou celkem jednoduše nastat jevy jako je fanatická věrnost apod.

9 Zeck Zeck | E-mail | 28. února 2011 v 14:35 | Reagovat

Matthew, Andrea a Natalie jsou naivní mladí hráči, kteří se Roba chopili jako své opory a jistoty. Rob to moc dobře věděl, bylo mu jasné, že oni ho v  základní části nezradí a pokud zahraje svojí "Heroes" stránku stejně jako ve 20. řadě, podrží ho i ve sloučení. Phillip je nečitelný, sám Rob viděl, co dokázal předvést na první kmenové radě, jednoznačně na tom prodělal. Grant určitě bude pravá ruka Roba, protože i Rob si uvědomuje, že pokud nechtějí prohrát všechny souboje o imunitu, musí tam být, sám Rob už není v kondici, v které  byl v All Stars a proti sobě mají mnohem lépe situovaný tým na soutěže. Obávám se spíše toho, že pokud se Rob dostane do sloučení a nějákým záhadným způsobem tam bude ve většině (což je už teď téměř vyloučené), pak se jako prvního zbaví právě Granta, kterého nepřekousne jeho mužské ego a hlavně bude chtít sám získat imunity a Grant jak jsme viděli, by byla dost velká konkurence.

10 bobby_cz bobby_cz | 28. února 2011 v 15:17 | Reagovat

Já si myslím, že Rob měl dobrej úmysl, ale špatně to proved. Věděl, že Kristina použije imunitu a chce si nechat Phillipa, kvůli síle a proto se musel rozhodnout koho pošle pryč ze své aliance. A tady měla jít Andrea, podle mě nejslabší člen kmene a ne Matt.

11 Trpaslik Trpaslik | 28. února 2011 v 17:29 | Reagovat

To co udělal Phillip v prvním díle ale nebylo dané jeho neloajalitou nebo nějakou nečitelností. On to udělal protože špatně pochopil Francesku, která na té kmenové radě prohlásile že určitě nedojde k tomu že by byl Rob vyloučen. Jí samozřejmě šlo o to zakrýt skutečné úmysli než dojde k samotnému hlasování. Phillip to jen nepochopil a myslel si že byl zrazen a tak vytroubil vše co mohl. Alespoň tak jsem to pochopil já. Podle mě je naopak Phill hodně čitelný a relativně snadno manipulovatelný.

12 Zeck Zeck | E-mail | Web | 28. února 2011 v 18:16 | Reagovat

bobby: Podle mého subjektivního názoru je naopak Matt silnější, než Phillip (pokud se teda bavíme o soutěžích), věk pochopitelně hraje roli a pokud se CBS bude držet zaběhlého pravidla ohledně střídání soutěží tak, aby byly pokaždé výhodné pro daný kmen, pak právě Mattova pružnost a mládí bude dost scházet. Phillip, ačkoliv je "tajný agent FBI" je za zenitem, rozhodně postrádá sílu a rychlost a dle poslední soutěže o imunitu i trpělivost a přesnost, proto je pro soutěže oslabení, že odešel právě Matt. Robův  záměr jsem nepochopil, ale je možné, že to má nějak báječně naplánované.
Trpaslik: No a právě o tom to je, Rob nemůže říct ani slovo, jinak by zase Phillip mohl vybouchnout a všechno podělat, já bych si takového člověka do aliance nevzal, zbytečně velké riziko a i kdyby se Phillip srovnal, přesto bude mít Rob o jeden hlas ve své alianci méně, než kdyby raději vyhodil Phillipa.

13 Zeck Zeck | E-mail | Web | 28. února 2011 v 18:36 | Reagovat

Celkově se ale nikdy nepochopím žádného hráče, který se v prvních 6 dnech primárně soustředí na to, že hraje sám na sebe a kmen odsouvá stranou. Přitom právě dobrá pozice ve sloučení tě může dostat do finále a pokud tam jdeš se 3 lidma, moc toho nepředvedeš. Rob měl navíc pod kontrolou celý kmen a vůbec nikdo mu tam nekonkuroval, ani ho neohrožoval, proto je jeho rozhodnutí oslabit kmen pro svůj "prospěch" ještě více nepochopitelné.

14 bobby_cz bobby_cz | 28. února 2011 v 19:08 | Reagovat

Já neříkám, že je Phillip silnější než Matt. Už jak sem to napsal nahoře, podle mě měla prostě jít Andrea, to bych Robovi vyčet nejvíc. Ale stejně mu pořád věřím, že to má promyšlený a dostane se hodně daleko. Uvidíme ješte jak to bude s tajnou imunitou, když je ze hry hned takhle brzo, jestli ji vrátí produkce do hry nebo je na dobro pryč.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama