PRVNÍ DOJMY Z NOVÉ ŘADY

20. února 2011 v 7:39 | Zeck |  ČLÁNKY

Survivor Redemption Island byl dlouho očekávanou záležitostí a spousta fanoušků se na něj těšila po ne moc povedené Nikarague, kam byli vybráni průměrně zajímaví soutěžící a provedení řady rovněž nebylo na špičkové úrovni, na kterou pořad povznesla řada Heroes vs. Villains. Pojďme si postupně rozebrat kmeny, hráče, soutěže a zajímavosti první epizody.
Jeff Probst, Boston Rob, Russell Hantz

ÚVOD REDEMPTION ISLAND:
Pokud jste dlouholetými fanoušky Survivora, nebo první řady této soutěže byly i první, které se dostaly do vašich počítačů, pak musíte sami uznat, že dřívější "otevírací pětiminutovka" byla mnohem honosnější a diváka mnohem více nažhavila, než začátky novějších řad. Redemption Island se vrátil k tradici, první záběry nové řady tedy opět tvořil Jeff a jeho procházení mezi novými soutěžícími, kteří se zdánlivě vůbec neznali a jeho tradiční frázi: "39 dní, 19 soutěžících, 1 trosečník" podkreslovala klasická hudba ze soundtracku z roku 2000. Pak následoval odlet do ztracena a okamžitě naskočila úvodní znělka. Pro většinu lidí to byl nepodstatný detail, ale pro "milovníky" tradice to byla první přijemná zkušenost s touto řadou.


Hodně lidí si zamilovalo Survivor i díky úžasným otevíracím znělkám, které dokázaly přes internet nalákat spoustu nových fanoušků a jen málokdo je na začátcích epizod přetáčí.  Přesto znělky od  Gabonu -> začaly dostávat jiný zvuk, kde už nebyl tolik patrný klasický "Ancient Voices" (původní skladba s ženskými hlasy používající se pro otevírací znělky), ale Russ projevoval více kreativity a to občas nepůsobilo moc vkusně (Gabon, Samoa, Tocantins). Pro Nikaraguu byla složena originální verze Ancient Voices, ale Mark Burtnett (producent pořadu) si vyžádal klasickou verzi z roku 2000, aby tím Survivor ceremoniálně vstoupil do nové dekády. Mnoho fanoušků tedy netrpělivě očekávalo nový hudební podklad pro Redemption Island a dle prvních ohlasů se povedla jak hudba, tak obrazový sestřih.


PŘEDSTAVENÍ ROBA & RUSSELLA:
Pokud měl někdo pochyby o tom, zda mají Rob a Russell vůbec šanci udržet se v kmeni nováčků, kteří je dobře znali z televize, pak se jeho obavy potvrdily hned po výstupu obou aktérů z helikoptéry. Zde se nekonaly žádné duševní orgasmy jako v Guatemale, kde se znovu objevili  Stephenie a Bobby Jon, ani Mikronésie, kde si fanoušci skoro rvali vlasy z hlavy po příchodu svých "favoritů". Zde měl v rámci mezí vřelé přivítání pouze Rob a ten pověstný orgasmus chytla  jen Ashley. Russell měl reakce spíše zdrženlivé a oba kmeny se v duchu strachovaly, aby právě on nebyl přiřazen do jejich středu. Horší reakce měl snad jen návrat legendárního Jonnyho Fairplaye v již zmiňované Mikronésii. Dohady ohledně individuálních a tajných imunit pro oba hvězdné hráče vzaly za své hned po rozbalení buffů a tak fanoušci těchto dvou hráčů pomalu začali počítat s faktem, že jejich miláčci se v této řadě moc dlouho neohřejí.

TROSEČNÍCI:
Člověka by napadlo, že po 21 řadách je i pro 350 000 000 USA problém vybrat skutečně zajímavé lidi, kteří by dokázali zaujmout v Survivorovi. Po Nikarague se tento úkol zdál téměř nemožný a přece se to povedlo. Redemption Island má už od pohledu zajímavé hráče a první epizoda nás o tom přesvědčila. Jako nejvýraznější se prozatím jeví Phillip, který v mnohém připomíná Coache z Tocantins, hlavně přehnaným míněním o vlastní důležitosti a velkými historkami. Jako bonus ovšem Phillip nabízí totálně mimozemské rozhodování a téměř šílenecké záchvaty, kdy po ostatních vyžaduje totální disciplínu. Matthew reprezentuje pobožné lidi, Grant pohodáře ve stylu hippies, trojka Natalie, Andrea a Ashley sexy mladé holky pro pokochání mužského diváctva, Kristina předvádí agresivní hru od prvního dne. Zapatera má zase soutěžící, kteří reprezentují rozmanitější sociální skupiny. Mike je bývalý voják nasazený v Iráku, Steve bývalý vrcholový sportovec, Ralph "balík" prezentující hrdé jižany, David muž v saku s kalkulačkou v hlavě, Stephanie vypočívá holka co se bude chtít dostat na vrchol, pouze Julie, Krista a Sarita zatím nedostaly moc prostoru.

g

ROB VS. RUSSELL:
Rob a Russell se zatím do žádné slovní přestřelky nedostali, naopak na nich bylo vidět vzájemné pochopení, protože ani jeden se v úvodu hry necítil ve své kůži. Místo aby bojovali proti sobě, bojují spíše o vlastní pozice a přežítí ve svém kmeni. Proto se nemusíme vůbec dočkat toho, že tito dva změří síly ve sloučení. Mnohem lepší pozici má Rob, který dokázal získat mladší hráče z Ometepe a ti mu jsou zdánlivě totálně oddaní. Russell se zatím dostal do řeči ohledně taktiky pouze se Stephanií, která v Russellovi vidí jízdenku do finále a doufá, že bude druhá Parvati a Natalie. Russell ovšem nemá  dobrou pozici, protože většina kmene si pohrává s myšlenkou, že se ho zbaví a on na situaci nepřidává svým okatým naháněním nových oveček. Russell tedy bude muset vytáhnout králíka ze svého pověstného kloubouku, aby se dokázal vymanit i z této situace.

SOUTĚŽ O IMUNITU:
Rozložení kmenů a poměr sil je zcela jasný. Ometepe má čtyři muže a pět žen, Zapatera opačně, přesto má druhý jmenovaný kmen jasnou fyzickou převahu i co do jednotlivců, proto byla první výzva celkem nefér, protože její hlavní část tvořila fyzická námaha, ke které soutěžící potřebovali svaly a sílu. Ometepe tedy celkem jasně prohrálo díky svému mizernému úvodu a člověka napadlo, proč produkce zařadila tak fyzicky těžkou soutěž zrovna do této řady, když v předchozí Nikarague nebyla téměř žádná. Zapatera je celkově silnější kmen této řady a pokud by si Rob vylosoval fialový buff, pak by byla téměř neporazitelná, proto buďme rádi, že nakonec skončil v Ometepe.
soutěž o imunitu

CELKOVÉ ZHODNOCENÍ:
Začátek Redemption Island rozhodně patří mezi nejlepší, které jsem za posledních pár řad viděl. Podobně zábavná snad byla pouze první epizoda hvězdného Heroes vs. Villains. CBS si dala záležet na detailech, snažila se vrátit ke kořenům a přesto představila moderní Survivor. O to víc mrzí, že sledovanost byla "pouze" něco přes 11 000 000 diváků (za info děkujeme bobbymu). Kmenová rada se vyvedla, ale musíme brát v potaz, že to nebylo  díky skvělým taktikám jednotlivých soutěžících, ale mizernou inteligencí jednoho  hráče. Tajná imunita se opět objevila až moc lehce, proto slova Jeffa o tom, že po Heroes vs. Villains už nebudou tak dobře k nalezení, vzala za své. Celkově je tato epizoda skvěle hodnocená a fanoušci si jí chválí, tak doufejme, že i následující budou stát za to!

HODNOCENÍ začátku RI: 90%

Zeck 20.02. 2011
 


Anketa

Jak se ti líbil díl? (jako ve škole)

1 89.4% (59)
2 6.1% (4)
3 3% (2)
4 1.5% (1)
5 0% (0)

Komentáře

1 Adio Adio | 20. února 2011 v 12:03 | Reagovat

Bola to najlepšia prvá časť akú som videl a to som videl skoro všetky série.
Jeff hovoril že to bude skvelá séria a táto časť že bola ešte najhoršia z prvých 4 ktoré on videl tak myslím že sa máme fakt na čo tešiť, neviem sa dočkať.

2 Apple Apple | 21. února 2011 v 23:11 | Reagovat

Zatím jediná -  ale zato velká výtka - je tu za mě ta krabice s nářadím. Už jsem jenom čekala, kdy jim tam produkce dopraví nějakej instantní srub.

3 Zeck Zeck | E-mail | Web | 22. února 2011 v 1:45 | Reagovat

Apple: Dobrý postřeh. Já zase celkem postrádám tu klasickou stránku Survivora, kdy se dříve dával prostor i pro přežívání, shánění potravy, stavění přístřešku atd. To se už v novějších řadách téměř neobjevuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama