Český Trosečník, tragický pokus o Survivor

9. února 2011 v 0:18 | Zeck |  ČLÁNKY

Trosečník (2006)

Hodně lidí nás žádá, abychom sem zařadili, či snad odkazovali na českého Trosečníka. Musíme je zklamat, protože jsme stránky o opravdové soutěži, ne o napodobenině a ještě k tomu nejhorší, která ve světě existuje. TV Prima měla v roce 2006 odvahu zkusit celosvětový fenomén přenést na české poměry, jak to dopadlo? Naprosto otřesně. Pojďme si v tomto článku rozebrat všechny chyby, nedotaženosti a celkovou impotentnost pořadu a ukažme si na viníky, kteří zavřeli dveře pro budoucího kvalitního českého Survivora.

MODERÁTOR:
Marek Vašut
V USA moderuje Survivor již 11 let Jeff Probst a ačkoliv má jako moderátor pár chyb (především občasná  zaujatost), je nenahraditelný a pokud by o něj CBS přišla, pak se celý pořad sesype jako domeček z karet.  U nás podobný druh "chlapáckého" moderátora nebyl, proto se jako jediná možná alternativa nabízeli herci.
Když Marek Vašut dostal nabídku na moderování českého Survivora, celkem dlouho otálel, protože tuto soutěž znal z USA, kde občasně pobýval a Primě vzkázal toto: "Ten pořad moc dobře znám z USA, je to velmi tvrdá soutěž a tento projekt nemůžete točit na Mácháči, proto nemám zájem". Prima ale měla v úmyslu točit na Perlových ostrovech, proto Vašut nakonec nabídku přijal. Pokud první díl této soutěže sledoval fanoušek původní verze, první co ho muselo zaskočit byl fakt, že Marek Vašut skutečně znal Survivora z USA. Nejenom, že přišel oblečený jako Jeff Probst, on se i snažil o stejné gesta a způsob moderování. Pro 99,9% diváků Primy to sice byl nepodstatný detail, protože Survivor neznali, ale Vašut evidentně týdny studoval nahrávky Jeffa Probsta a pak se ho snažil do detailů zahrát  v české verzi, díky tomu uváděl celý pořad jako divadelní představení. Na kmenových radách působil dojmem, že ho tamní děj v soutěži vůbec nezajímá a celou dobu se snažil být až neuvěřitelně "drsný", ačkoliv ho lidé normálně znali jako pohodového chlápka z různých show a rozhovorů. Na finálovém večeru pak odhodil svojí pózu a snažil se o lacinou zábavu, když nuceně tancoval na hudbu Škworů. Těžko  říct, zda měl takovou radost, že pro něj tento projekt končí, nebo musel předstírat zábavu, když mu TV Prima nadiktovala jak rozpálit publikum v polorozpadlé tovární hale (tam se točilo finále).


SOUTĚŽÍCÍ:
Pokud jakákoliv česká televize pořádá casting na libovolný pořad, z přihlášených uchazečů tvoří polovinu lidé, kterým sejde pouze na tom, že budou v televizi (u nás se to rovná slávě) a už  vůbec je nezajímá v jakém pořadu vlastně budou figurovat. Úkolem televize je vybrat hráče, kterým jde o daný projekt a ne o zviditelnění se. Ani to se ovšem Primě nepovedlo, protože mezi soutěžící poslala Hanku Mašlíkovou (tou dobou Miss Silueta ČR), z které je dnes "mediální celebrita" a která se otevřeně chlubila, že práce v televizi je pro ni životním snem. Dalším "trosečníkům" se později prorazit nepovedlo, snad jen Čechokanaďan Frank se objevil v jedné epizodě seriálu na konkurenční Nově. Prima sice tvrdila, že casting byl složitým procesem výběru těch nejlepších, ale stejně pustila do soutěže Martina Svobodu, který byl bývalým manželem Mahuleny Bočanové a "spolubydlící" Kateřiny Kornové. Divák tedy už dávno před vysíláním věděl, že soutěžící budou opět naprosto tuctoví, provaření a nepoužitelní.

soutěžící pro Trosečníka

Režisér pořadu Tomáš Medek, který se k projektu dostal až po výběru moderátora a soutěžicích sám prohrásil, že pokud je z 16 vybraných lidí téměř 12 managerů nebo zajištěných lidí, vůle bojovat o peníze není pochopitelně tak velká, aby byli lidé schopni udělat cokoliv a něco předvedli. Nehledě na to, že soutěžící hráli přímo proti štábu. Když došlo na soutěže o odměnu a imunitu, soutěžící na úkoly reagovali s despektem, remcali a odmítali je plnit. Když se schylovalo k nějaké hádce dvou hráčů, celou situaci uklidnil jiný se slovy: "...klid, nehádejte se před nima (před kameramany), to je přesně to co chtěli...". TV Prima navíc nebyla schopná zajistit natáčení přes noc, takže všichni kameramani (jeden kameraman na jeden kmen) se těsně před západem slunce sebrali a trosečníky nechali přes noc samotné. Ti se tedy velmi pravděpodobně pohádali v noci a ráno s čistou hlavou opět předstírali skvělou partičku, aby se neznemožnili před svými známými a kolegy z práce (umíte si podobnou věc představit u originálního Survivora?).

Dost zvláštním se jeví i fakt, že všichni soutěžící se už celkem dobře znali z osobního života. Když měla Prima užší výběr soutěžících (18) /fotka na začátku článku/, podrobila je fyzické zkoušce na horolezecké dráze. Po této "náročné" zkušenosti se všichni trosečníci vesele odebrali k opékání párků, horlivě komunikovali a navazovali vztahy. Pokud by něco podobného bylo i v americké verzi kde soutěží hráči, kteří něco umí, pak už by někteří z nich měli spojenectví dávno předtím, než by vůbec začalo samotné natáčení.

ORGANIZACE:
Pokud si myslíte, že celé natáčení a všechno okolo měla na starost TV Prima, tak jste bohužel na omylu. Téměř vše zařizovala švédská produkční firma, která měla na starost nejenom Čechy, ale zároveň další země a jejich pokus o Survivor. CBS vždy vyšle do země kde natáčí svůj ohromný tým, který staví gigantické stavby, kulisy a vše má do detailů naplánované. Přesně tohle Prima nedělala, to měla na starost již zmiňovaná firma ze severu Evropy. Pokud přišly kmeny na soutěž, bylo na natočení jejich zápolení jen minimum času, protože po nich přišly další štáby z jiných zemí a natočily tu stejnou soutěž s jinými hráči. Medek dokonce přiznal, že Švédové měli vše tak mizerně organizované,  že Primě nutili souboj "kámen, nůžky, papír", možná proto teď chápete, proč byly soutěže v českém Trosečníkovi tak otřesné. To ale neomlouvá fakt, že si to Prima nedokázala lépe zajistit.

Bylo natočeno téměř 1 000 hodin pracovního materiálu, který se musel prostříhat a vytvořit z něho alespoň trochu zajímavý příběh. Práce na jednotlivých epizodách vypadala tak, že se díl dodělal dva dny předtím, že se vysílal. To je asi stejné, jako byste na jeden pokus natočili film a neměli možnost přetočit nepovedené scény. Intro, na které se těší většina fanoušků původního Survivora s každou novou řadou, se zde udělalo během pouhých dvou dnů a dělal ho samotný režisér pořadu. Hudební podklad je z britského Survivora, pro kterého složil hudbu dvorní skladatel znělek pro amerického Survivora Russ Landau. Tato verze je zároveň licencovanou hudbou pro celosvětového Survivora a je jen na jednotlivých televizích zda jí využije, nebo si složí vlastní. Prima si vlastní hudbu nesložila, za to díky špatné organizaci úplně zkazila intro k Trosečníkovi, které vypadá nepřehledně, amatérsky a jak vystřižené z roku 1995. Prima sice měla dost klacků pod nahama od Švédů na Perlových ostrovech, ale zároveň svým amatérským přístupem zmrvila práci i doma, kde vše záleželo pouze na ní.

(intro TROSEČNÍKA, hudba: Russ Landau, video: Tomáš Medek )

CELKOVÝ PRŮBĚH TROSEČNÍKA:
Pokud Trosečníka sledoval člověk, který neměl páru co daná show vlastně je, pak mohl být spokojený, ovšem za předpokladu, že je totálně nenáročný. Pokud to byl fanoušek původního Survivora, kterého viděl pět let předtím na Nově, pak jistě českou verzi uvítal s ohromným nadšením. Pokud to byl člověk, který v té době sledoval Survivor z USA (tenkrát se vysílala řada Cook Islands), pak se s naší verzí ani neobtěžoval, protože se pozvracel hned z první epizody.

Modrý kmen
Hned první dojem z příjezdu byl otřesný, naši "trosečníci" ani nepotřebovali legendární buffy (šátky), protože vyfasovali všichni stejné trička s příslušnou barvou a aby celá věc vypadala ještě trapněji, měli na zádech napsané svoje jména. Divák tedy nevěděl zda sleduje pořad o ztroskotání na ostrově, nebo Bludiště.  TV Prima ale se svojí kreativností neřekla poslední slovo. Kmeny se pojmenovaly velmi originálně, jeden měl název "Modrý (severní kmen)" a druhý "Červený (jižní kmen)". To už muselo vykouzlit úsměv na rtech i největšímu zapálenci do hry, nebylo to ovšem nic masořezající, protože kvalitu pořadu neurčuje název kmene ani oblečení, přesto to zanechalo špatný dojem a to zvláště u lidí, kteří znali Survivor. Pokud fanoušky této "nejdrsnější reality-show na světě" něco přitahuje, pak je to přežívání, soutěžení, taktika a podrazy, Češi nepředvedli ani jedno. Oba kmeny vyfasovaly zásoby jídla v plechovkách na déle než týden a tak ke spokojenosti soutěžící nepotřebovali nic jiného, než válet se na pláži, užívat si dovolenou a cpát se gulášem. Když došly plechovky, soutěžící si začali stěžovat na ohromný hlad a tvrdou realitu, člověk měl pocit, že snad požadují po štábu, aby jim dal nějáké jídlo a oni chudinky nehladověli, jsou přece v exotické Panamě, tak proč nedostat pořádně najíst, když pro televizi dělají takovou službu a zúčastní se jejich pořadu. "Nejakčnější" hledání potravy jsme viděli pouze jednou, když Lukáš "ulovil" žábu v rozpadlé budově a tu si posléze rozdělil rovným dílem celý kmen.
soutěžení
Díky špatnému castingu a rozhození  hráčů do kmenů jsme viděli naprosto nerovný boj dvou týmů. Na jedné straně červení, kterým stačil silný Martin a Frank, kteří získali pro kmen nespočet vítězství, na druhé zarputilý student Lukáš, který jako jediný vypadal, že mu neustálé porážky vadí a bojuje na 100%. Jeho parťáci z kmene ale raději sténali a stěžovali si na nerovnost, než aby pořádně zabrali a Lukáš díky tomu působil jako beruška na zadku. Tím na sebe upozornil a právě to byl hlavní důvod, proč byl vyhozen hned po sloučení. Největší zvláštnost ohledně soutěží ale byla tehdy, když zcela nepochopitelně o druhém finalistovi rozhodovala soutěž dvou lidí. Jeden z nich byl Ráca, v soutěžích podprůměrný hráč, který ale měl to štěstí a proti sobě měl padesátiletou Vlaďku. Celá soutěž byla fyzicky náročná, muselo se potápět, šplhat do útesu, rozdělávat oheň a složit skládačku. Ráca ani nepotřeboval pořádně zabrat, protože Vlaďka se neuměla potápět a tak zatímco on se potácel do cíle, ona stále byla u prvního úkolu. Mezitím si šunky v táboře válela Ingrid, která měla výsadní postavení a závěrečného úkolu o postup do finále se nemusela zúčastnit, protože měla imunitu (nemohla se tedy rozhodnout koho do finále vezme s sebou, ale musela počkat, kdo nesmyslně vyhraje souboj).

Taktika hráčů také nestála za nic. Pokud se dá bavit o taktice, tak snad jen o té, že všechny ženy se po sloučení spojily a začaly prvoplánově vyhazovat muže. Celkem vtipně působil fakt, že přesně to samé se dělo na Vanuatu v Survivorovi, ale tam mělo všechno úplně jinou úroveň. Zatímco na Vanuatu byl ženský kmen mnohem lepší než ten mužský a ženy byly samostatné a silné. V Trosečníkovi byly dámy, které tráví víkendy v obchodních domech a po celou základní část hry své kmeny spíše oslabovaly, než jim byly ku pomoci. Vyhazování mužů se ale nesmyslně zastavilo těsně před Rácou, který byl ušetřen z důvodu, že tvrdě pracoval v táboře a ženy se tak roztřásly strachy, že až tam nebude, jeho práci budou muset vykonávat ony a dovolená, kterou měly od prvního dne soutěže jim skončí (idilicky celou záležitost podaly ve stylu, že Ráca si za tak skvělou práci v táboře vyhazov nezaslouží). Ráca díky tomu došel do finále, sám ani pořádně nevěděl jak a tam prohrál rozdílem třídy s Ingrid. Ta za celou soutěž neprojevila jedinou strategickou myšlenku (krom vyhazování mužů), v základní fázi hry se jen vezla  na zádech jediného silného hráče Lukáše a dle slov poroty vyhrála proto, že s ní byla sranda.  Hlasovaly pro ni všechny ženy, s kterými si skvěle popovídala, když se celé dny opalovaly na pláži a to byl rovněž jeden z důvodů, proč udělit vítězství zrovna jí. Kritizovat ovšem úroveň vítěze je bezpředmětné, protože ani jeden český soutěžící v tomto pořadu nesplňoval žádný ideál, snad jen zmiňovaný Lukáš, který alespoň projevil vůli po vítězství a nepřijel si opálit záda.

KONEC NADĚJÍ PRO LEPŠÍ POKRAČOVÁNÍ:
Pokud v tuzemském vysílání propadne na jedné televizi z jakéhokoliv důvodu nějáký pořad, či projekt, je nepravděpodobné, že se ho ujme jiná stanice a pokusí se ho reinkarnovat, zvlášť pokud jde o tak náročný druh pořadu. TV Prima vše podělala již v Panamě, kde jen papouškovala cizí pokyny, měla minimální možnost cokoliv změnit a upravit pro vlastní potřeby. Když se práce na pořadu přenesla do České republiky, všechno zkazila odfláknutou prací a bylo evidentní, že ani jeden člověk, který pracoval na pořadu neviděl původní verzi, kde by se mohl alespoň trochu inspirovat. Ničemu nepomohli ani nudní a nezáživní soutěžící, kteří nepřijeli hrát, ale rekreovat se na exotické ostrovy, připádně se zviditelnit pro svojí budoucí mediální kariéru. Co z toho plyne? Zapomeňte v budoucnu na dalšího českého Survivora, Trosečníka, nebo cokoliv podobného. Trosečník vysílaný na Primě mohl být příslib do budoucnosti, ale vzhledem k tomu, že na něj díky špatné kvalitě nikdo nekoukal, naopak celou věc ještě více podělal. V ČR tedy dále vládnou estrádní pořady typu SuperStár, kdy brzy najdeme dalšího "super zpěváka" o kterého nikdo nestojí a jeho jméno si stejně za měsíc ani nebude nikdo pamatovat. Zatímco Bulharsko, Jihoafrická republika, Austrálie, Izrael, či snad Filipíny mají natočených několik řad své mutace Survivora, Češi mají jenom jednu. Pokud celosvětové Survivory působí o proti originálu Béčkovým dojmem, pak Trosečník působí Céčkovým na celosvětové...

HODNOCENÍ:
(jedná se o subjektivní názor autora článku)

moderátor: 3/10 (30%)
soutěžící: 2/10 (20%)
soutěže: 1/10 (10%)
strategie: 2/10 (10%)
zábavnost: 2/10 (20%)

celkový dojem: 2/10 (20%)


Zeck 09.02.2011
 


Anketa

Jak se ti líbil Trosečník?

Skvělý pořad. 10.2% (37)
Průměrný pořad. 8% (29)
Otřesný pořad. 51.8% (188)
Ani nevím, že vůbec byl. 30% (109)

Komentáře

1 Zack Zack | 9. února 2011 v 11:29 | Reagovat

Ještě bych zmínil zpomalenost pana Vašuta. Než řekl jednu celou větu bylo půlku pořadu pryč. Dále bych zmínil i tragické střihy (každý divák si určitě pamatuje na díl s názvem "Pes", kdy se střihači snažili vyvolat v divákovi pocit, že trosečníci pobíhajícího psa na ostrově zabijí a sní, což se vůbec nestalo a celá situace se psem nějak vyšuměla).

Musím ale říci, že jedinému soutěžícímu, který se mi líbil byla Iveta, ta si zasloužila vyhrát (kromě toho s fanoušky na internetu pravidelně komunikovala během vysílání na Primě). Byla to taková správně do hry zapálená ženská. Bohužel vyletěla a místo ní vyhrála Ingrid se svou řasenkou.

2 Adio Adio | E-mail | 9. února 2011 v 12:26 | Reagovat

Nevidel som to a nič nelutujem, podla toho článku to hodnotím ako to najhoršie čo sa mohlo stať.
Ostáva nám len dúfať že by to raz mohli skúsiť Slováci a tak ako sa zo slovenských relácií stali československé tak sa raz dožijeme česko-slovenského kvalitného Survivora :)

3 esc esc | 9. února 2011 v 13:00 | Reagovat

Já měl českého Trosečníka docela rád. Fandil jsem taky nejvíc Ivetě. Každopádně je pravda, že americký Trosečník byl lepší, Prima to mohla udělat mnohem líp.

4 bobby_cz bobby_cz | 9. února 2011 v 13:47 | Reagovat

Já bych pro to, aby vznikla další řada, ale muselo by to být pořádně finančně zajištěné, aby se to mohlo udělat pořádně a ne jen tak napůl jako u tohohle. Ale to nestane protože v česku televize prodejem reklamních práv nemá šanci si tolik vydělat aby to prošlo.

Ale rád bych viděl československého místo například x-factoru který Prima s Joj chystají na podzim, případně jaro příštího roku.

5 brejlous brejlous | E-mail | 9. února 2011 v 13:51 | Reagovat

Naprosto souhlasím s celým článkem, celý český survivor byl největším zklamáním. Od té doby na žádnou ceskou reality show nekoukam, protoze vsechny stoji za velky h**** :D. Soutěže, totálně na nic, třeba první soutěž přetahování, kdo to vymyslel? :D Vždyt i lepsi soutez by napadla i trilety decko.. ;).. Proste bida a des ze 100% bych nedal ani 1% ;) Totální odpad... Se survivorem z usa se to nedá vubec srovnavat.. ;)

6 brano brano | 9. února 2011 v 15:12 | Reagovat

podla man je tu nadej pre cesko-slovenskeho survivora, len treba do toho spravnych ludi zapriahnut , treba napisat televiziam ci by nespravili takuto mutaciu :)

7 brano brano | 9. února 2011 v 15:14 | Reagovat

ved i srbi maju vlastneho a celkom uspesneho tak preco nie Cesko- Slovensky ??? ale ako vravim ked pridame i my fanusikovia nejake rady a predstavy tak by to mohlo byt celkom kvalitne

8 joska joska | 9. února 2011 v 16:22 | Reagovat

V tomto článku je přesně popsáno jak to ve skutečnosti s Trosečníkem bylo...I já se zůčastnil castingu a postoupil jsem do druhého kola a zůčastnil se i kamerových zkoušek...ale o¨dostat se mezi soutěžící bylo asi dost nemožné...jak mi potvrdila i Iveta/ta co vypadla na sirky/ s kterou jsem si psal, většina lidí si od začátku tykala se štábem a tak je zřejmé, že se tam dostali známí známých..což je i jeden z důvodů proč Trosečník dopadl jak dopadl !!!!!!!

9 Honzad Honzad | 9. února 2011 v 18:19 | Reagovat

joska: škoda, že jste se tam nedostal. Možná to mohlo být vše mnohem zajímavější a zábavnější- soudím dle triumfálního vítězství v Survivor online :)

10 tippec tippec | 10. února 2011 v 18:36 | Reagovat

pokud chce nekdo českýho trosečníka je na uloz.to zde odkaz na první díl http://www.uloz.to/5147070/survivor-cesky-trosecnik-1-avi

11 ciky ciky | 10. února 2011 v 23:57 | Reagovat

Brano na vsetky nazory divakov sa ti kazdy vykasle...si myslis ze ich to zaujima? kazdemu ide o peniaze...ale nemozno im to mat za zle, pretoze my by sme boli asi rovnaky

12 bubbles bubbles | 11. února 2011 v 21:30 | Reagovat

wow, to som nevedela ze bol aj cesky.... inak gratulujem autorovi za vtipne napisany clanok, musel to byt vazne epic fail

Pokud to byl člověk, který v té době sledoval Survivor z USA (tenkrát se vysílala řada Cook Islands), pak se s naší verzí ani neobtěžoval, protože se pozvracel hned z první epizody :DDDD - tak to si viem zivo predstavit, uz len to ze sledovat modrych proti cervenym by som sa neobtazovala :))

netreba ale hadzat flintu do zita, mozno jedneho dna niekto u nas ten projekt ozivi...skusim navrhnut sestre produkcnej kt. robi tieto reality shows na slovensku, nech inspiruje rezisera alebo niekoho z televizie pri vybere dalsieho projektu :)

13 Pattrick Pattrick | 11. února 2011 v 21:49 | Reagovat

Nejlepší byla Iveta, zapalené ředitelka školy, která si s fans na netu chatovala .. :) pak došlo na sirky a to bylo něco, co jsem rozdejchával hodně dlouho

14 vosa vosa | E-mail | 13. února 2011 v 17:16 | Reagovat

muzete nekdo uploadnout od 9 dilu výš? prosím

15 Zeck Zeck | E-mail | Web | 13. února 2011 v 17:27 | Reagovat

vosa: četl jsi článek?

16 Anarvin Anarvin | 17. února 2011 v 12:09 | Reagovat

Dalsim kamenem urazu v Paname bylo to, ze Prime bylo od produkcni spolecnosti nabidnuto nekolik "balicku". Prima samozrejme koupila ten nejlevnejsi. Proto jsme videli tak zoufale souteze. Kdyby si priplatily, mohly byt souteze zhruba na urovni ostatnich mezinarodnich Survivoru (coz je furt oproti Americe zivacka, ale lepsi nez ten vasutovsky pruser).

17 space space | 17. února 2011 v 19:29 | Reagovat

to se vysilalo normalne v tv na prime??  jsem si ani nevsiml:-d:-d

nejde to stahnout nekde z netu abych se na ten propadak taky podival?:-d

jo a k tomu clanku jak je psane ze si misto ve finale museli vybojovat tak zrovna tento napad by se me libil, ptz se me nelibi ani v americkem trosecnikovi ze se do finale dostane nekdo kdo jen proplul a nic nedokazal tak soubojem o finale by vyhral alespon neco.

18 Zeck Zeck | E-mail | Web | 18. února 2011 v 0:06 | Reagovat

Anarvin: Zajímavý postřeh, škoda, že jsem o tom nevěděl, když jsem to psal. :-)

space: Nepříjde mi to spravedlivé. Třeba v Trosečníkovi byl cca. 30 letý muž, proti 50 leté starší ženě v totálně fyzické soutěži, to je nevýhodné. Sám mám sice rád tvrdé soutěže, fyzickou stránku Survivora a sociální hru a strategii moc nemusím (dnes se ovšem na nic jiného Survivor neorientuje), tak tohle by mi vadilo. Soutěž tří (čtyř) o imunitu na výdrž je mnohem spravedlivější.

19 Petr Petr | 13. března 2011 v 0:37 | Reagovat

Opravdu škoda, souhlasím co bylo napsáno, pěkný článek, Prima to zprasila jak se dalo....

20 David David | E-mail | 15. března 2011 v 13:16 | Reagovat

Hele kluci (Zeck & Zack), neuvažovali jste třeba o tom, že byste oslovili konkurenční stanici (nejrozumnější by se zdála TV Nova) s tím, že jste tak trochu "experti" na Survivora, víte, kde udělala TV Prima chyby, viděli jste zatím všechny řady amerického Survivora a že by se ona mohla pokusit o zmíněnou reinkarnaci pořadu? Samozřejmě tam přijít s nějakým plánem, prezentací atp. Jenom přeci TV Nova neni zas tak "líná" do něčeho vrazit prachy, pokud se jí to vrátí, ví, že za malé peníze velkou show neuděláte a tak by mohla druhá řada dopadnout diametrálně jinak. Jen by to teda nemohl moderovat Leoš Mareš :D:D být vámi, tak bych nad tim fakt zauvažoval, něco si připravil, nastínil jim hlavní chyby, co udělala Prima + návrhy řešení (např. ať koupí ten lepší balíček soutěží, dají si záležet na výběru lidí, jejiž profese by měli být rozmanité a neměli by to být známí známých, ať si lépe zajistí kamaremany - což by pro Novu neměl být problém, atd.) a tak nějak jim prostě říct, že když to vemou za správný konec, tak by na tim mohli vytřískat balík a byla by tu možnost, že by na to kývli. Já bych do toho šel klidně s váma a tu Novu bych klidně oslovil já, po vypracování nějakých těch podkladů (na kterých bych se taky samozřejmě podílel). Podle mého, když budete mít něco v ruce, dobrou argumentaci a nadhodíte, že už několik let se staráte o český blog o Trosečníkovi, tak by to mohlo přinést své ovoce. Popřemýšlejte nad tim a jak řikám, klidně se k vám přidám, jestli budete mít zájem :D

21 Pan Kripl Pan Kripl | 23. března 2011 v 0:31 | Reagovat

David: nemůžu si pomoct ale musim to proste napsat: JSI IDIOOOOOOOOOOOOOT!!!!

22 Zeck Zeck | 23. března 2011 v 21:30 | Reagovat

Pan Kripl: Nevidím jediný důvod proč by měl být idiot, sice projevil trochu naivní myšlenku, ale to z něj nedělá idiota.

23 David David | 26. března 2011 v 22:39 | Reagovat

Neni to naivní myšlenka. Samozřejmě byste tam nesměli přijít jen tak bez ničeho, ale kdybyste měli pořádnou prezentaci a plánem... Jenom na takovou šaškárnu, jako je superstar, mají rozpočet 120 milionů. Pokud by na hlavní vysílací čas ve čtvrtek nebo v pátek dali 1.- dejme tomu 5. serii z USA a pak by uvedli českého trosečníka s nějakým odstupem času, ve stejný čas, tak sledovanost by měli. A tohle je třeba jeden z bodů, který byste jim předhodili. Nebo by si to mohli testnout, koupit práva na první dvě, tři série Survivora jim žíly nevytrhne a statistiky sledovanosti si dělá nova pravidelně. Naivně to zní, pokud to naivně pojmete. Pokud by se to vzalo za správný konec...

24 Ajvngou Ajvngou | E-mail | Web | 5. dubna 2011 v 22:02 | Reagovat

Na CZ Trosečníka si matně pamatuju (teď jsem rychle dotáhl první díl), ale co vím jistě je, že stejně jako v prvním komentáři jsem si všiml, že Vašut mluví jako postiženej bambula po obrně. Pomalu, dlouhý pauzy mezi větama a navíc většinou o hovně.

A taky by mě zajímalo, jaká je definice "luxusního předmětu". Hlavně v USA, protože tady si borec klidně vezme lupu nebo šnorchl.

A když už jsem u těch postřehů... Po vyhození v 1. dílu, když má následovat povídání vypadlíka, tak vydíme dotyčnou, jak telefonuje domů - cituji:"...jo, jo, to určitě stihneš vymalovat, jo, jo...". Pěknej telefonát.

25 Vorlajz Vorlajz | E-mail | 11. června 2011 v 6:46 | Reagovat

1.
Zdravím všechny příznivce OPRAVDOVÉ Survivor reality show a né té napodobeniny co nám předhodila Prima.Naprosto souhlasím se článkem, až na závěrečné hodnocení, kdy moderátor dostal 3\10, je to značně přehodnocené, víc než 1\10 by si Marek za to co předvedl, nezasloužil. Takový on prostě není, tohle bylo pouze nastrojené divadélko. Chtělo by to někoho naprosto nového neokoukaného. Někoho doslova revolučního, koho hra pohltí.
2.
Soutěžící :
Lukáš : 8\10
Ivetka : 7\10
Zbytek : 0\10
3.
Divím se, že tu ještě nikdo nevzpomněl na kmenovou imunitu  Ten předmět, co jí měl znázorňovat v českém Trosečníkovi: D dovolte mi se hodně zasmát. Kmenová imunita by měl být symbol, něco co má ducha. Bohužel Prima si asi zapomněla tento předmět nechat vyrobit a tak vzala první špalek, co ležel u cesty a omotat ho provázkem. To jen ke kmenové imunitě, jinak dekorace a předměty a celková atmosféra Survivoru, o tom se snad radši ani nezmiňuju. Celkově mi to přijde jako amatérsky sestříhané video z letní dovolené.
4.
Souhlasím s Davidem a 100% se mi jeho myšlenka líbí, aspoň projevil iniciativu a nepohřbil ještě všechny naděje a to se mi líbí. Je to sice trošku naivní ( naivní bych neřekl, spíše bláznivý) nápad, ale proč ho nezkusit?? Dyť na tomhle poli předem prohrané bitvy (za což Vám děkujeme televize Prima) není co ztratit. Rozhodně bych zkusil oslovit TV Nova s připravenou prezentací, nějakým plánem na nový nadějný Česko – slovenský projekt. Neopakovat chyby, co předvedla Prima a myslím si, že investované peníze by se mohly vrátit zpět. Dokonce by tu mohla vzniknout i několikadílná série české Reality show. Ale toho by se musel ujmout někdo schopný, kdo by tuto věc dotáhl do konce. Vím, že by si našla fanoušky jak u sledovatelů originálního Survivora, tak u nováčků( hlavně mládeže).  Veliká páka na Novu by byl i argument v souvislosti, toto nemá i Prima COOL, zaměřená na mládež, Survivor by určitě strčil do kapsy, reality show Béčkového charakteru tipu ,, Takešiho hrad,, .
Takže Davide a všichni ostatní fans, kdo by do toho šel, jdu do toho klidně s vámi.
Pokud to nevezme TV Nova, určitě bychom se chytli na MTV, nebo na jiných třeba i slovenských stanicích. Jenom by to chtělo prostě zkoušet, protože já věřím, že i Češi i Slováci dokážou udělat skvělou mutaci tohoto pořadu. Musí tu být však zapálení pro věc a odhodlání. Pak to s trochou úsilí a vůle určitě půjde.
Chvíli jsem přemýšlel i o výše zmíněné Primě COOL, ale to jsem hned zavrhl. Sice je tato televize mladistvá, ale stále je to PRIMA, tzn. Že si nejsem jistej, jestli by se ze svých chyb poučila a zda by měla dostatečnou motivaci do toho jít po předchozím neúspěchu.
Na závěr bych chtěl dodat, nové stránky jsou moc pěkné a už se těším, až se tu rozjede pořádná diskuze s velkou fans základnou. Klidně bych pomohl i s přísavkami na tyto stránky (něco jako redaktor :) )Do teď jsem jen sledoval dění na internetu a na tomto i všemožných webech a fórech. Dodnes jsem nepřispíval, ale nemůžu stále přihlížet tomu, jak nikdo nic nedělá.
Všichni přeci chceme dlouhou a kvalitní sérii survivora i u nás. Teď uzrál čas, v době kdy reality show frčí a investují se do nich miliony, v době, kdy se televize zaměřuje hlavně na mladé… Máme šanci !!!
Určitě jsem toho chtěl napsat ještě mnohem víc a na spoustu věcí jsem zapomněl, ale budu rád, když by se tohle téma dál prodiskutovávalo a né, že sem napíše člověk totálně bez fantazie o člověku co má nápad že je idiot…
S pozdravem Vorlajz
btw mega post :)

26 Mirek Mirek | 16. června 2011 v 13:31 | Reagovat

Nečetl jsem všechny komentáře, ale musím upozornit, že na České oměry tento pořad obstál. Je prostě nemožné se snažit být stejní jako američané, ti mají jinou kulturu a všechno je prostě odlišné. Vemte si třeba Čínský originální pořad(či noviny)kde je také kultura projevu odlišná. Myslim, že by kdyby se vzdělaní televizní teoretici dali do hromady dalo by se slušně pokračovat. nebuďme pesimisté a myslete

27 Trinny Trinny | E-mail | 17. června 2011 v 13:06 | Reagovat

Ahoj, dneska jsem se dívala na kousky 1.dílu...a je to upřímně hrůza. Jen bych se chtěla ještě vidět tu scénu s tím psem. Nevíte ve kterém díle to je? Nechci se dívat na celou sérii...

28 JJ JJ | 30. srpna 2011 v 15:43 | Reagovat

Jako od ČR nemůžete čekat zázraky. Na druhou stranu nepotřebuju vidět supr propracovaný a někdy až zbytečně složitý a dlouho trvající soutěžě.Nejvíc mě ale vytočily poslední díly a finálové završení. Ten Ivetin odchod to potopil totál.Mohla to být pro lidi, kteří nikdy předtím neviděli Amerického survivora docela fajn kdyby modří pořád neprohrávali a kdyby kromě Ivety a Andrey nebyly všechny ženský husy.

29 Ses hroznej Ses hroznej | 20. listopadu 2011 v 15:53 | Reagovat

Blok na hovno.Nictady není.
Na neshedanou...

30 Lord Voldemort Lord Voldemort | 2. ledna 2012 v 20:47 | Reagovat

[29]: Náhodou tohle je dobrej článek.

31 Maroš Maroš | 10. ledna 2012 v 22:29 | Reagovat

Kluci četl sem si vše ale nikde sem se nedočetl kde se dá podívat na zbyvající díly Trosečníka.od devatého (pokud tedy není posledníííí)  ???????odpoví mě někdo?

32 Ráďa Ráďa | 19. ledna 2012 v 21:18 | Reagovat

Zdar lidi. Chtěl bych jen říci, nejen k české verzi survivora, ale komplet k celé české televizi o výběru soutěží, že to stojí za starou belu. Nejsou tu lidi, kteří by se do toho položili tak, aby to za to stálo, proto tu mají superstar, česko slovensko má talent a nebo ted začne hlas československa, nebo jak se ta hovadina jmenuje. Natáčejí takový kraviny, protože jediné co proto musí udělat, je vybudovat studio (polepit nálepkama nějakou místnost), namalovat porotu a pak už jen natáčí a mají pokoj. Nebavilo by je stavět opičí dráhy na soutěžení, které by za to stáli, a vymýšlet zajímavé výzvy, je to pro ně moc práce a samozřejmě moc peněz, na to se vymlouvají pořád. Nedokáží zapřemejšlet a aspon projednou rozumě zainvestovat. Nedochází jim, že kdyby natočili survivora a dali si na něm záležet, tak by na tom mohli vydělat mnohem víc, než nějá superstar. Diváci by se radši dívali na akci, napjaté vztahy mezi soutěžícími, vlastně co vám budu povídat, víte co mam na mysli, a né dívat se na nějakýho zevla co kvílí do mikrofonu jako vožralá žába a myslí si že umí zpívat. Češi si neumí počkat, chtějí prostě přijít rychle k výdělku za minimum práce. To je asi vše, co jsem Vám chtěl sdělit a byl bych moc rád, kdyby se natočila další serie, či nová, to je jedno, a stoupnul si k tomu někdo, kdo si na tom dá alespon trochu záležet...

33 amanda amanda | 1. února 2012 v 16:44 | Reagovat

Proč se my češi sereme pořád do věcí na které nemáme??? Český survivor?????? Pomooooc ! Řekněte - jaké debily tady máme, že vymýšlejí takové HOVADINY? TRAPAS TRAPAS A ZASE TRAPAS!! Jestli tady tohle viděl nějaký američan (hluboce doufám, že ne), tak si o češích myslí, že to jsou tak max. zaostalí blbové... Ale co se některých týče, tak je to vlastně pravda.

34 Majkl Majkl | 8. března 2012 v 17:18 | Reagovat

Neskutečná trágédie, viděl jsem jen první díl a to mi stačilo, zasmál jsem se a mávnul nad tím rukou :-)
Nejhorší je, že jsem tam nenašel ani jedno pozitivum, všechno bylo sprasený a výkon Vašuta to celý podtrhnul.

Raději nemít vlastního Survivora, než mít takovouhle tragédii.

P.s. Symbol imunity byl oprvadu brutální, to tam mohli dát štětku na čištění hajzlů a vypadalo by to mnohem líp a k soutěži o odměnu, kde se trapně přetahovali lanem, se už raději ani  nebudu vyjadřovat.

35 Filip Filip | E-mail | 15. prosince 2012 v 19:37 | Reagovat

Já si myslím, že by se Českému trosečníkovi mohla dát ještě jedna šance. Díky prima cool se teď tisíce čechů opět vrací k této super show a mnozí včetně mě ji mají výborně nastudovanou. Pokud by se sehnalo dostatek finančních prostředků, zvolila se zajímavá lokalita, produkce by dobře znala originál a našel se ucházející komentátor (osobně by mi vyhovoval třeba Ondra Vetchý) tak by to nemuselo být k zatracení. Já bych se do Českého Surivora jako obří fanda originálu určitě hlásil.

36 Michal Michal | 18. ledna 2013 v 22:59 | Reagovat

Já osobně sem byl s českým trosečníkme i vcelku spokojený. Nejzajímavější mi na tom všem prostě přišlo to, že žena-blondýna která si s sebou na ostrov jako ,,osobní věc" veme řasenku se prodere až dokonce stím, že při sloučení byla ona a zbytek jejího kmene ve velké početní nevýhodě a nakonec to celé vyhrála. A to ani nemluvím otom, že ona sama vyhrála asi 4x inndividuální imunitu. Myslím si, že ona si vyhrát zasloužila. Ale je to jen můj názor... =)

37 martin martin | 9. října 2013 v 18:52 | Reagovat

česká verze survivoru se mi zdála lepší než některe americké série

38 domča domča | E-mail | 29. listopadu 2013 v 18:32 | Reagovat

ahoj musím říct,že jsem vubec nevěděla že survivor v české republice existoval.já jsem největší fanda survivoru ,ale přiznávám že českej survivor byl naprd byly tam špatní lidi kdyby tam měli mě tak by byla taktika vysoka a jsem naštvana že kvuly tomu už ani nebude já jsem měla v plánu  se zůčastnit ,ale ne kvuly slavě ,ale chci si splnit muj sen a nepodaří se mi to když neudělají znovu kdo v přežije v ČR moje nejoblíbenější hráčka je Parvati, znám hodně lidí kdo by byl dobrej v kdo přežije hlavně já škoda mám ze survivoru všechny šátky a to je u mně co říct moc věcí si nekupuji a tak chci aby byl nový kdo přežije ráda bych se přihlásila a ne kvuly slávě nebo  penězum ale chci si splnit sen muj největší sen a kdyby se to povedlo tak bych hrála srdcem

39 TVŤÁČEK TVŤÁČEK | 8. listopadu 2014 v 12:35 | Reagovat

Zatím jsem viděl jenom první dva díly a chystám se na další. Ale to je zoufalej pořád k smíchu a k pláči. Moderátor byl ještě dobrej ale soutěže byli takoví laciný, režije úplně na hovno tolik věcí vynechali. Ani jednou jsem neviděl že by tam někdo v soukromí probral koho vyloučí ani žádný spojenectví. Kdyby tam byl Rasl Hentz tak by nevěřil do jaký pakárny se dostal. Jen se mi líbilo jak byli natočený výzvy a potom úplně na konci ten mobil. Na tu dobu byl docela moderní.

40 BenyS BenyS | E-mail | 17. ledna 2017 v 8:42 | Reagovat

I found this page on 11th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

41 kuba kuba | 24. ledna 2017 v 12:40 | Reagovat

Tak nakonec jenom mame napodobeninu Survivora.Sice na Nově ale je to bomba!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama